Krycí jméno U.N.C.L.E.

75%
Krycí jméno U.N.C.L.E.

Hlavními postavami filmu „Krycí jméno U.N.C.L.E.“, zasazeného do první poloviny šedesátých let minulého století, do doby vrcholící studené války, jsou agent CIA Solo (Cavill) a agent KGB Kuryakin (Hammer). Oba agenti jsou nuceni odložit dlouholeté nepřátelství a spolupracovat na společném úkolu překazit plány tajemné mezinárodní zločinecké organizace, která chce šířením jaderných zbraní a technologií destabilizovat křehkou rovnováhu sil ve světě. Dvojice agentů má k dispozici jediné vodítko – dceru zmizelého německého vědce, která je klíčem k proniknutí do zločinecké organizace. Musí závodit s časem, aby vědce našli a zabránili celosvětové katastrofě.  (Freeman Ent.)




Recenze: Krycí jméno U.N.C.L.E.

Kinobox.cz
65%

I v tom se Ritchie podobá autorům dobových špionážních filmů, vítězí naivita. Logiku v nich mozkem dnešního diváka 21. století nehledejte. Prostě si užívejte - všechny ty stylové padouchy a jejich pravé či falešné bomby, nablejskaný fára, dámy v róbách, které vám dokáží s úsměvem na rtech a lusknutím prstů zatraceně ztrpčit život.


Brenan88
Brenan88
47 170 bodů
8
Pro mne je tento špionážní snímek pro Guye Ritchieho trochu netypický. Vůbec bych v něm nepoznal jeho normálně nezaměnitelný rukopis. Některé momenty a scény jsou pro něj typické,ale ve výsledku bych ho jako režiséra netipoval. Krycí jméno U.N.C.L.E. je v první řadě příjemnou zábavou a nenáročnou podívanou,která se místy pořádně zamotá. Právě ve scénách s "vysvětlením" jsem odhalil Ritchieho styl. Povedená akce,vtip a výborní herci. Velmi dobré.
Chrustyn
Chrustyn
43 674 bodů
4
Přiznám se, že jsem čekal něco hodně podobného, jako byly oba Sherlockové, kterým Guy Ritchie dal díky své režii úplně novou tvář, která mi moc vyhovovala. Bohužel jsem byl v tomto případě dost zklamán, protože film pro mě vůbec nefungoval. Ústřední duo si moc nesedlo, příběh mi přišel zmatený, akce nevýrazná a ve výsledku si z filmu odnáším pouze stylovou retro atmosféru. Pro mě velké zklamání, protože jsem se opravdu těšil.
martin-mickey-stusak
martin-mickey-stusak
36 587 bodů
8
Dva největší američtí agenti Napoleon Solo a Illya Kuriakyn v boji proti nepřátelům míru, zejména pokud jsou z organizace T.H.R.U.S.H. Jedná se o další celovečerní ryze popcornový snímek v řadě na základě klasického seriálu, v tomto případě ´The Man from U.N.C.L.E.´ (1964). Vlivem toho se i děj odehrává v šedesátých letech, kdy je studená válka v plném proudu a proti sobě stojí CIA a KGB. Ale jak už to ve špionážních etudách bývá, někdy se naskytnou situace, kdy musí spolupracovat. A o co že jde? No jasně, o atomovou bombu. Je to něco jako bondovka, ale zpracované to není jako bondovka. V rámci patřičných klišé se to bere vážně a sebeparodicky zároveň, čímž v rámci čiré filmové špionážní zábavy celý koncept vychází. Vidět automobilovou honičku s Trabantem či Wartburgem se jen tak nepoštěstí. Originál je respektován, což u podobných snímků nebývá obvyklé. Každopádně snímek silně konkuruje obdobnému počinu ´Kingsman: Tajná služba´ (2014) a tak je jen na divácích, který je lepší. Souboj je hodně těsný. V obou případech jde především o zábavný potenciál sloužící coby mechanismus ve spojení akčních sekvencí, humoru a soundtracku pro zábavnost převážně svým smyslem pro ironii. I když tady se také hodně sází na šedesátkové retro.


Dodatečné informace

Původní název:
The Man from U.N.C.L.E. (více)
  • Velká Británie Krycí jméno U.N.C.L.E.
  • Velká Británie The Man from U.N.C.L.E.
  • Velká Británie Agents très spéciaux : Code U.N.C.L.E.
  • Velká Británie Codename U.N.C.L.E.
  • Velká Británie Krycie meno U.N.C.L.E.
  • Velká Británie Operación U.N.C.L.E.
  • Velká Británie Operazione U.N.C.L.E.
Premiéra v ČR:
20. 8. 2015
Distributor:
Freeman Entertainment
Země původu:
Velká Británie, USA
Přístupnost:
12+
Rozpočet:
75 mil. USD
Tržby:
108,1 mil. USD (celosvětově)
Čeština:
Krycí jméno U.N.C.L.E. je dostupný s českými titulky a českým dabingem
Ocenění:
Žádná ocenění

Podobné


Powered byJustWatch

  • Nejsložitější scéna z hlediska výpravy, kaskadérů a efektů byla vrcholná honička na ostrově Vinciguerra, která byla sestavena z natáčení v několika různých exteriérech: Hankley Common, venkovské oblasti v Surrey; tunelech v Misenu a Baia Castle v Neapoli; na silnicích v okolí Říma a v Aberystwyth na západním pobřeží Walesu.
  • Ve studiových ateliérech byla postavena řada scén, včetně naleštěného hranatého interiéru římského hotelu Victoria, ředitelství italské neofašistické společnosti, a podzemní laboratoře, kde je zadržován a nucen provádět své výzkumy Udo Teller.
  • Velká Británie posloužila jako východní Německo, protože nabízela exteriéry i kulisy postavené ve studiích společnosti Warner Bros. v Leavesdenu, včetně nechvalné proslulého hraničního přechodu Checkpoint Charlie, znovu vybudovaného v zadní části pozemku studia. Části Greenwichské námořní akademie v jihovýchodním Londýně a pomocí počítačové grafiky podstatně rozšířené historické doky v Chathamu v hrabství Kent, které figurovaly v úvodní honičce podél Berlínské zdi, umožnily týmu majícímu na starosti výpravu zajistit požadovaný vzhled a zároveň mít možnost pohodlně natáčet ve vyhovujících podmínkách. Historický závodní okruh Goodwood Circuit v hrabství West Sussex byl přestavěn italské shromaždiště, na kterém Alexander Vinciguerra může pochlubit se svým vozovým parkem.