V souvislosti s připravovaným snímkem Babylon, nahlížejícím přelom 20. a 30. let v „americké továrně na sny“, jsme podnikli cestu ke kořenům filmů spadajících do kategorie „Hollywood o Hollywoodu“, které se začaly točit velmi krátce potom, co studiový systém v prosluněném Los Angeles na počátku 10. let 20. století vznikl.
Články 13
Devětasedmdesátiletý kanadský režisér David Cronenberg natočil Mouchu, Scanners či Videodrome a patří k tvůrcům, jejichž dílo vždy vyvolávalo vášnivé reakce. Na stará kolena se Cronenberg vrátil ke svým kořenům a v Řecku natočil snímek Crimes of the Future, v němž se lidstvo krčí pod vládou umělého syntetického prostředí. Film má být premiérově uveden na letošním festivalu ve francouzském Cannes a první pořadatelé, kteří jej podle webu World of Reel viděli, mluví o nejvíce kontroverzním střípku režisérovy kariéry.
Kanadský režisér, jenž značnou část kariéry proměňoval představy futuristických technologií v bolestné noční můry, se po sedmi letech vrací ke svým kořenům.
Odehrává se ve vesmíru, ale nejde o sci-fi. Hrají v něm slavní herci, ale jde o artový snímek. "High Life" pojednává o jedné podivné cestě lidských vězňů kosmem, během níž se narodí dítě a řeší sexualita. Koprodukční evropské drama "High Life" bude mít v českých kinech premiéru 25. dubna 2019 a my vám přinášíme obsáhlý rozhovor s režisérkou filmu, Francouzkou Claire Denis.
Třatřicetiletý Sam (Andrew Garfield) žije v Hollywoodu a ničím se neživí. Není bohatý (chystají se ho vyhodit z pronajatého bytu), ale film se nijak nevěnuje tomu, co Sam umí, čím se kdy živil, a jestli by se tím znovu nechtěl živit. Ale to je jen jedna ze zvláštností tohoto zvláštního filmu.
Za dva dny odstartuje 53. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary a organizátoři přiživují očekávání informací o dalších hostech. Z rukou prezidenta Jiřího Bartošky převezme cenu britský herec Robert Pattinson, jehož proslavila Twilight Sága. Po teenagerkách nyní tento sympaťák sklízí úspěch díky dramatu Dobrý časy (2017). Na koho dalšího se můžeme těšit?
Sci-fi metamorfóza vědce v mouchu, mafiánský thriller i hollywoodská satira. Tvorba kanadského filmaře Davida Cronenberga se za téměř půl století jeho kariéry rozlétla do na hony vzdálených koutů. Do každého z nich nahlédne filmová minipřehlídka, která proběhne od 7. do 9. dubna v pražském Biu Oko.
Rok 2014 je minulostí. Všichni ale rádi vzpomínáme, tedy pokud je na co. Oslovili jsme proto několik českých režisérů (z toho jsou hned tři debutanty) a jednoho publicistu, aby vypíchli filmy a události, které je v uplynuvším roce zaujaly. Stále je na co vzpomínat. A je to tak dobře.
Předskokani Oscarů se tradičně hlásí koncem roku o slovo, aby naznačili, jakým směrem se budou zlatí plešouni ubírat. I samotné Zlaté glóby ale mají prestiž, takže bude většina Hollywoodu zvědavě sledovat 11. ledna 2015 předávání cen, během něhož si coby moderátorky již potřetí zařádí Tina Fey a Amy Poehler.
Do Hollywoodu přijíždí mladé děvče (Mia Wasikowska) s popáleným obličejem a ambicemi. Na doporučení Carrie Fisherové (skutečná Carrie Fisherová, naštěstí ne v kovových bikinách) se stává osobní asistentkou stárnoucí herečky (Julianne Mooreová).