Z dokumentaristů se málokdy stávají celebrity, a to i v tom výjimečném případě, kdy se jejich filmy dočkají celospolečenské pozornosti. Michael Moore se ale nepochybně zařadil mezi nejrozpoznatelnější tváře amerického filmu. Hlasitý tlouštík ve špinavém triku a kšiltovce se stal pro dokumentaristiku tím, čím je Oliver Stone pro fikci. Odhodlaným levičákem, který vší silou máchá rukama okolo sebe a někdy trefí svůj cíl, někdy ublíží víc sobě. Moore má na svědomí některé z nejpřesvědčivějších kritik amerického systému, ale také za sebou vláčí pověst manipulátora a lháře. Dnes slaví 70 let. Co si počít s jeho komplikovaným odkazem?
Články 6
Ve čtvrtém díle o Generaci Y se zaměřujeme na výběr filmů, které se více či méně, každopádně přímo vztahují k mileniálům. Klíčový předpoklad pro zařazení snímku spočívá v autorské snaze postihnout konkrétní dobové rysy a nahlédnout generaci mileniálů autentickou optikou, která přesahuje stereotypy.
Známý dokumentarista Michael Moore se vrací. A protože se v Americe díky prezidentování Donalda Trumpa vážně nenudí, je jeho novinka zaměřena právě na něj.
Bylo jen otázkou času, než se slavný režisér, politický buřič a odpůrce zbraní pustí do komentáře tragédie na premiéře Batmana v Denveru. Na svých stránkách uveřejnil krátké zamyšlení nad tím, co z Američanů dělá nejlepší zabijáky na světě.
Herečka Susan Sarandon je považována za jednu z nejvýraznějších politických aktivistek Hollywoodu. Společně s podobně smýšlejícím režisérem Michaelem Moorem vystoupila minulý týden v 75-minutovém bloku na filmovém festivalu v Tribece a podělila se o mnohdy pobuřující informace ze svého politického života...
Ani věčný provokatér Michael Moore to v životě nemá zrovna jednoduché. Dokumentarista, autor řady knih a trochu nadneseně řečeno svědomí Ameriky vyráží na turné, kde bude diskutovat o problémech současného světa.