Přikrášlené létající kung-fu , parádní přehnané souboje, krásně zpracovaná stará Čína. Tato legenda je přibarvená a lehce překombinovaná, ale je to akční jízda s vyšším posláním a hlavně je to celé pastva pro oko. Kostýmy, lokace, interiéry.. vše moc podařené.
Jeden z vrcholů čínského filmu, který pobláznil i západní diváky.. Hrdina není žádný další kung-fu film, i když i na úsměvné bezgravitační bojové duely taky dojde. Naopak se tvůrci rozhodli vést snímek daleko poetičtější cestou a přitom vypráví o jednom z mnoha pokusů o sjednocení Čínské říše.. Hrdina dominuje na poetické vlně, kterou prostříhává vytříbenou bojovou choreografií a Jet Li v hlavní roli velmi snadno získává divákův obdiv, ale tak moc mu podkopává nohy scénář, že po nějaké době už zůstává pozornost jen na kochání se krajinou, v níž nevíte názvy místní biosféry do toho se tam někdo proletí a říká tomu kung-fu.. Další Tygr a drak se v žádném případě nekoná.. 60%
Film má velmi zajímavý příběh, který je u Čínských filmů velká náhoda. Jet Li bojuje skvěle, ostatní mu pěkně sekundují. Akce skvělá a že jí tam je dost. Barevný podtext v každém prostředí jiný a mnohem víc je zde. Jen mi občas pěkně štvalo lítání/skákání postav při boji, není to vyloženě špatné a za chvíli si zvyknete, ale já má raději tu normální osvědčenou akci.
americké filmy s jet lim sa mi nejak extra nepáčia lebo sú dosť nerealistické (u akčných filmoch to tak nevadí, ale v porovnaní s chanovkami súboje jet liho pôsobia ako päsť na oko). hrdina je úplne z iného súdka, tu má jet liho wire-fu opodstatnenie a je radosť tie nádherné súboje sledovať. i keď sa práve nebojuje je stále sa na čo pozerať, hlavne vďaka výtvarnej stránke filmu, ktorá je jedným slovom úchvatná.
Nebudu skrývat své zklamání, čekala jsem od snímku víc. Dějství kolem tří atentátníků mi nepřišlo nijak ohromující, při akci plné poletování hrdinové působili jako víly. Povedenější je dramatický konec a barevné provedení v kombinaci s úchvatnou krajinou.
Půl druhé hodiny dlouhé rozjímání s flashbacky s neustálým větrem jenž nadýmá vlny sametu a čechrá potopy černých vlasů. Jen pár příjemně natočených scén a neustálá zvědavost která verze příběhu bude nakonec pravdivá mě donutily dát téhle hrůze alespoň dvě hvězdičky. Obsah = 0. A to milosrdně opomenu zhodnotit jednu příběhovou nelogičnost plynoucí z poslední verze příběhu. Maucta.
Dějiny žádné země nejsou přijímány bez rozporů a téměř žádná historická postava není viděna černobíle. Tudíž je mi úplně jedno, jestli byl sjednotitel Číny despotický maniak, nebo moudrý tatíček lidu. Hrdinu vnímám spíše jako příběh z dob, kdy ještě žil duch starodávných etických kodexů. Bojové scény nejsou samoúčelné rubačky, ale choreograficky nádherně zvládnutý výrazový prostředek, podobně jako tanec. Rozdělení příběhu do tří verzí, odlišených barevným odstínem, nás celou dobu ponechává na vážkách, jak to vlastně bylo. Vše je podkresleno úchvatnými smyčci, herci hrají jako o život, příběh má smysl a dialogy jsou vedeny tak, že neobsahují žádná zbytečná slova. Celým filmem se jako černá nit táhne předurčenost. Všechny postavy mají své místo, svůj úkol který je nadřazen jejich osobním potřebám. Že to zní povědomě propagandisticky? Víte co? Mě to u Hrdiny nevadí. Těch důležitých myšlenek je tam tolik, že celkové vyznění nepokazí ani nějaký ten rudý virus.