Novinka Deep Water s Benem Affleckem a Anou de Armas, kterou můžete vidět na Prime Video, nás moc nepotěšila. Podobně laděných snímků, v nichž není nouze o dusnou atmosféru a smyslné scény, je ale naštěstí mnoho. Na filmy uvedené v článku se nyní můžete podívat na streamovacích službách dostupných v Česku.
Články 21
Nový dokumentární snímek Síla ceněného režiséra Martina Marečka (Pod sluncem tma, Dálava) promítají od čtvrtka tuzemská kina. Síla pojednává o pěti letech v životě Kamila Fily a v univerzálním smyslu slova se dotkne řady mužů v produktivním věku, kteří řeší (ne)naplňující práci, partnerství, rodičovství a ještě něco víc. S jakým motivem do natáčení režisér Mareček šel, co během procesu zažil a jak se dívá na dokumentaristiku v současném světě?
Držitel Oscara Steve McQueen natočil pětici dokumentaristicky laděných televizních snímků pojednávajících o komunitě, z níž sám pochází.
Steve McQueen vypráví o nedávné historii svého lidu.
V kinech se ještě před jejich uzavřením objevil vynikající dánský snímek Chlast, jenž se věnuje různým následkům opilosti. Na HBO GO pro změnu nedávno dorazilo nové životopisné drama Dávka štěstí, pojednávající o problémech s drogami. Palčivé téma závislosti je filmařsky i divácky dlouhodobě velmi vděčné a na jeho základě vzniklo již mnoho výjimečných snímků. Které mezi ně patří?
V roce 2018 překvapil doslova celý filmový svět, když coby režisér, scenárista a herec zazářil po boku Lady Gaga v Oscarem oceněném hudebním snímku Zrodila se hvězda. Bradley Cooper se toho rozhodně nebojí, soudě dle nejnovějších informací, že plánuje natočit hudební snímek pojednávající o životě slavného dirigenta a skladatele Leonarda Bernsteina.
Erotika se pomalu ve své filmové vizualizaci mění a hranice otevřenosti se posouvají, ať chceme či nechceme. Svobodná doba bortí tabu na všech frontách. A to je dobře, protože co je zakázané, to přináší jen sváry mezi lidmi, strach a pocit viny z nepatřičných věcí, které jsou běžnou součástí našich životů. Co bylo kdysi hranicí mravnosti, to už dávno neplatí. Explicitní sex v komerčních filmech se stává běžným výjevem. I v tomto případě jde jen o to, jestli film je dobrý nebo špatný.
Listopad je měsícem, kdy už je opravdu brzy odpoledne tma, což vybízí k návštěvě kin. Ve speciálu jsme si pro vás přichystali 11 výrazných filmových novinek, které budou mít právě o letošním listopadu premiéru.
Dnes večer si v televizi můžete pustit oscarové drama 12 let v řetězech (2013), jehož autor Steve McQueen tímto snímkem vstoupil do světa Hollywoodu. Při té příležitosti otevíráme recenzi filmu, který měl v českých kinech premiéru v lednu roku 2014. PŮVODNÍ TEXT: Britský rodák Steve McQueen vkročil dvakrát do téže řeky audiovizuální meditace. Stud rozhodně neměl už před natáčením celovečerního debutu Hlad (2008). Ale hlad má, jak se zdá, pořád. Tedy i po realizaci intimního dramatu Stud (2011), které jisto jistě zatřáslo nejedním mladým mužem velkoměsta. Třetí McQueenův snímek se ale od předchozích dvou v mnohém liší. 12 let v řetězech (2013) je divácky přístupnější, výpravně velkolepější a méně originální.
Vizuálně výjimečná a zároveň záměrně chladná analýza frustrace současné produktivní generace. To je charakteristika nejlepšího erotického filmu posledních deseti let podle vás. Film se jmenuje Stud. Erotika může i nemusí obsahovat nahotu, ale svým pojetím film vzbuzuje emoce. Explicitní scény se v posledních letech staly módou, ale trilogie Padesátí odstínů silně boduje u diváků bez otevřených sexuálních scén, na rozdíl od jiných filmů v první desítce.