Chlapec z Brooklynu se stane svědkem brutální vraždy své matky a čím je starší, tím je posedlejší nalezením vraha. Přes den je tichým premiantem ve škole, v noci samozvaným hrdinou. Jenže, co to vlastně znamená být skutečný hrdina?
Sean Donovan byl jen školák, když se jeho rodina stala obětí přepadení, které ho připravilo o matku a z jeho otce učinilo trosku. O mnoho let později si na hrůznou událost sedmnáctiletý Sean stále pamatuje a nehodlá se s ní smiřovat. Pravidelně navštěvuje místní oddělení policie a prohlíží fotky zločinců v naději, že najde tvář muže, který vzal jeho matce život. Zatímco jeho otec propadá alkoholismu, tráví Sean noci obcházením těch nejtemnějších zákoutí města a plánuje pomstu. Když se Sean málem stane obětí drogového dealera, poslechne premiant své pudové instinkty a konečně ze sebe vypustí vztek, který se v něm už od dětství hromadil. Detektiv Teresa Ames z oddělení vražd se dozvídá o řádění a chce tomu učinit za dost.
Další z variací na téma neohroženého bojovníka, který bojuje s bezprávím po svém. V tomto případě je onen hrdina nenápadný chlapec s tragickou minulostí. Na jedno podívání slušné.
Je to obyčejný sedmnáctiletý kluk, který od ostatních ničím nevyniká. Jmenuje se Sean Donovan a jeho matku před očima zabil nějaký ničema. Vzniklé trauma si stále nese a dusí v sobě nenávist k lidem, kteří problémy řeší násilím. Když je něčeho svědkem, nepřihlíží a okamžitě zasáhne. Stal se z něj něco jako ochránce slabších. Snímek však nesleduje hlavně likvidace zločinců, ale jeho život takový, jaký je. Ponurý, dychtivý, zkrátka nenávistný se vzpomínkami na svou matku a na fakt, že vrah nebyl dopaden. Námět připomíná klasickou sérii Přání (Touha) smrti. Rozdíl je však v pojetí příběhu. Tvůrci nechtěli kopírovat něco, co tu už bylo mnohokrát. Když pominu fakt, že se to místy táhne, jedná se o vcelku vydařenou psychologickou sondu člověka, nenávidějícího křivdy a násilí na slabších lidech.