Herecká hvězda se představí v hlavní roli originální temné detektivky.
Články 9
U většiny slavných a významných děl kinematografie se nějak automaticky očekává, že pochází z dílny neméně slavných filmařů. Ale není to vždy pravda. V kinematografii nalezneme také řadu režisérů, kteří mají na svědomí nějaký velký hit, za nějž si připsali přetrvávající oblibu a uznání, ale jejich jména v rámci režisérské branže přesto příliš skloňována nejsou - onen hit je totiž ojedinělým kariérním úkazem.
Americký geniální spisovatel, básník a esejista E. A. Poe se narodil 19. 1. roku 1809 v Bostonu. Jeho krátký, intenzivní život změnil dějiny literatury. Poe je kupříkladu považován za průkopníka detektivních příběhů. Jeho povídky Jáma a kyvadlo nebo Černý kocour straší i ty nejotrlejší. Dílo extravagantního tvůrce po zásluze inspirovalo filmaře. Nejnověji v případě novinky E.A. Poe: Podivný experiment (2014).
Zapomeňte na klid, pohodu a křehké vánoční vločky. Dario Argentovi, kultovnímu režisérovi hororových snímků, se tahle idyla zajídá. Pokud v rámci crowdfundingové kampaně nashromáždí potřebných 250.000 dolarů, můžete se těšit na netradiční dárek.
Šance, že Avengers zdolají na celosvětových tržbách miliardu, se rýsovala dávno před premiérou v kinech. Výborné tržby Iron Mana, Kapitána Ameriky a Thora potvrdily, že první společný film vyvolá velký třesk. A taky se tak stalo.
Avengers sice ještě nedorazili do amerických kin, přesto již sbírají dolary ve velkém. Zámořské ticho před blockbusterovou bouří (dokonce i Bitevní loď na premiéru v USA ještě čeká) nadále úspěšně využívá černošská komedie Think Like a Man.
Herec John Cusack byl v úterý 24. dubna poctěn hvězdou na losangeleském Chodníku slávy. Zpráva se objevila samozřejmě ve všech novinách. Pořadové číslo? Už vysoce přes dva tisíce.
Havran, historický thriller pojednávající o posledních dnech básníka Edgara Allana Poea, působí roztržitým dojmem. Tvůrci fiktivní snímek pojmenovali po autorově nejznámější básni, což je poněkud otlučená berlička. O Havrana, Poeovu nejslavnější báseň, totiž ve filmu nejde. Až na to, že úryvek autor předčítá aristokratickým paničkám na básnickém dýchánku.
Vlastně je až s podivem, že se zatím žádná "vandammeovka" nedočkala remaku. A když už začít, tak proč ne rovnou nejslavnějším béčkem „svalů z Bruselu“, Krvavým sportem z roku 1987.