Máme rok 2024 a pětadvacáté narozeniny tudíž slaví spousta nadčasových filmových klasik včetně Matrixu, Šestého smyslu nebo Klubu rváčů. Roku 1999 měl premiéru také třetí nejvýdělečnější film oné sezóny, animovaný sequel Toy Story 2 z produkce Pixaru. Příběh hraček se stoprocentním hodnocením od kritiků přitom málem neexistoval, kdyby nedopatřením smazané soubory neměla ve svém počítači ještě zaměstnankyně na mateřské, pomocná režisérka Galyn Susman. Hrdinka dne a s odstupem i většinového odkazu legendární série s kovbojem Woodym a Buzzem Rakeťákem nicméně loni nuceně opustila Pixar, jelikož byla podepsaná pod finančním krachem Rakeťáka (Lightyear) z roku 2021.
Články 10
V kinech po celém světě právě kraluje V hlavě 2 (Inside Out 2). Nejnovější snímek od Pixaru láme rekordy v návštěvnosti i tržbách a vrací studio zpět na vrchol. Toto slavné animační studio vzniklo v roce 1979 a od té doby má na kontě dvacet osm celovečerních snímků, ohromné množství krátkých filmů a nyní už i několik seriálů.
Tradiční pohádky bývají velmi drastické. Zdálo by se, že moderní filmy jsou jemnější, ale není tomu tak. Nestíhají sice tolik kladné postavy, ale padouchům zatápějí dost. Jako děti pro nás smrt padouchů znamená hlavně oslavu vítězství hlavního hrdiny, je zdrojem spokojenosti a nadšení. Dospělí se ale na některé tragické osudy záporáků mohou dívat z realističtějšího úhlu pohledu a odkrýt tak skutečný pohádkový teror. VAROVÁNÍ: článek obsahuje spoilery!
Tento animovaný pixarovský snímek doprovázel dětstvím všechny diváky narozené v devadesátých letech a jeho vliv trvá do dnešních dní. Jaké ponaučení z filmu plyne pro dnešní děti?
Také se vám někdy zdá, že i když jste si jistí, že daný snímek vidíte poprvé v životě, stejně už jste ho viděli? No viditelně se vám to vůbec nezdá, podle níže zveřejných důkazů můžeme prozradit, že ve filmovém průmyslu dochází k pravidelné recyklaci. A co víc, někdy i během jediného roku!
Tento čtvrtek má v českých kinech premiéru nový film kultovního studia Pixar, Mexikem inspirovaný animák Coco (2017). V USA ho již promítali a provází ho pověst jedinečné události. Studio Pixar má na kontě 24 Oscarů a kritici jej řadí mezi jedno z nejlepších v historii kinematografie. Pojďme si legendární lampičkou z ikonického loga posvítit na ty vůbec nejlepší Pixarovky.
Na film Coco (2017) se mi do kina moc nechtělo. Animované filmy mám sice ráda, stejně tak produkci Johna Lassetera a Pixaru obecně, ale z popisu děje (malý Miguel vyrůstá v rodině, kde je zakázaná hudba, a samozřejmě netouží po ničem jiném, než stát se hudebníkem), ani z traileru jsem nebyla nijak zvlášť natěšená. Jenže. Jenže!
Lampička Luxo junior je symbolem Pixaru a ten za dva roky oslaví 40 let od svého vzniku. Během nich se z malinkého studia stal fenomén v oblasti počítačové animace, který má ve svém oboru jen velmi málo konkurentů. Originalita a osobitý styl jejich filmů si získal diváky všech věkových kategorií a ačkoli jejich snímky v poslední době za těmi nejlepší pokulhávají, stále je to animační špička, která nikdy úplně nezklame.
Animáky táhnou. A vydělávají hromadu peněz. O tom není sporu. Letošní přírůstky navíc přinášejí celou řadu novinek, na nichž se podíleli režiséři doposavad animovaným filmem nepolíbeni. Těšte se na muzikál, mladého samuraje, hrdinku z Havajských ostrovů, rozzuřené ptactvo, pátou Dobu ledovou, Nemovu rybí kámošku a další žánrové přírůstky. Představujeme nejočekávanější animáky roku 2016.
Ve filmové historii bude 24. červen 2011 zapsán jako den, kdy nechybující studio Pixar uvedlo do kin první špatně hodnocený film.