Léto pokračuje, televize si dávají se seriály či originální tvorbou pauzu a stále sází zejména na filmovou nabídku. Na jaké zajímavé tituly mezi osvědčenými reprízami Vinnetoua, Chalupářů či Policejní akademie tentokrát narazíte?
Články 22
Hvězda aktuálně trendujícího seriálu Šógun (Shōgun) z období feudálního Japonska stála o roli, která by jí svým způsobem naháněla strach. Jednatřicetiletá herečka, zpěvačka a tanečnice Anna Sawai ji nalezla v urozené překladatelce Lady Mariko, založené na skutečné ženě z počátku 17. století jménem Hosokawa Garasha. Novozélandská rodačka s japonskými rodiči přijímá za svůj výkon čerpající z divadelních tradic samou chválu, a jelikož seriál na Disney+ si po čtyřech odvysílaných epizodách vede ve všech směrech fantasticky, věhlas a možnosti Sawai se pravděpodobně rozšíří.
Máloco je tak fotogenické jako pořádná exploze. Ví to Michael Bay, Robert Rodriguez a nakonec i sofistikovaný autor Christopher Nolan. Jeho Oppenheimer je jednomu nechvalnému výbuchu zcela odevzdaný. Historie filmových explozí je bohatá na velikost, metodu i kontext ohnivých bouří. Pojďme si některé z nich připomenout.
V týdnu uplynulo přesně deset let od světové premiéry velkolepé sci-fi Atlas mraků. Společný projekt režisérek Matrixu a režiséra historického thrilleru Parfém: Příběh vraha adaptoval „nezfilmovatelnou“ knižní předlohu o šesti oddělených příbězích, které podávají svědectví o evoluci lidského ducha a celé společnosti. Přijetí nedopadlo nejlépe a finančně snímek propadl, ovšem s odstupem let zůstává ojedinělým dílem, které si zasluhuje nahlížet z nových perspektiv.
Jemná, trpělivá a naivní Jane Foster, milenka Thora, která několik let čeká na Zemi, než se rozhodne vrátit její milovaný... Bejvávalo.
Přichází další měsíc a s ním mimo jiné i výhled těch nejzajímavějších filmových novinek a originálních titulů, jaké si pro nás připravila streamovací platforma HBO Max. Jistě potěšíme fanoušky a fanynky režiséra Zacka Snydera a nejen je. Na své si přijdou i fanoušci Lady Gaga, Johna Travolty či Toma Hankse.
Pojem hrdina je jednoduše definovatelný a obecně srozumitelný. Nazveme-li někoho hrdinou, přiřkneme mu kvality jako odvahu, sílu, čest a obětavost, případně další pozitivní vlastnosti, které z hrdiny činí morální vzor. Hrdinovy schopnosti jsou využívány k nezištné pomoci druhým, nikdy k vlastnímu obohacení a sobeckým zájmům. Jestliže se situace kriticky vyhrotí, je hrdina dokonce připraven obětovat vlastní život pro záchranu druhých. Archetyp hrdiny se v nekonečných interakcích opakuje napříč všemi médii, nicméně dnes je stále častěji nahrazován antihrdinou. Kdo je antihrdina, jaký je jeho původ a proč je dnes tak populární?
Natalie Portman, jedna z nejkrásnějších a nejsympatičtějších hereček, slavní 40. narozeniny! Pojďme to s ní oslavit a připomenout si nejen její nejlepší snímky, ale i několik zajímavostí, které ji dělají tak výjimečnou.
Geniální a svérázný autor komiksů Alan Moore dnes slaví 67. narozeniny. Podívejme se na to, jak dopadly dosavadní filmové adaptace jeho komiksových (vele)děl...
Jeden z nejslavnějších komiksových scénáristů příliš velkým fandou superhrdinských filmů není. A to jsme to napsali ještě docela mírně. Komiksový gigant Alan Moore k nim chová takovou zášť, že je částečně viní i za určité politické dopady.