Leviathan

62%
Leviathan

Posádka podmorskej americkej výskumnej stanice nájde vo vraku ruskej lode Leviathan fľašku s alkoholom, jeden z jej členov sa z nej napije a začne sa geneticky meniť v slizkú príšeru. Popcornový, nízkorozpočtový klon Priepasti, Votrelca a Veci. (POMO)




Chrustyn
Chrustyn
44 045 bodů
6
Vetřelec+Věc+Propast=Leviathan Poměrně slušná zábava. Nejzajímavější bylo, že mě film nejvíce bavil v první hodině ve které se nic nedělo.
martin-mickey-stusak
martin-mickey-stusak
36 703 bodů
10
Vezmeme-li námět ze snímku ´Věc´ a přeneseme ho několik kilometrů pod hladinu oceánu, dostaneme neméně dramatický příběh o útoku něčeho neznámého a děsivého. Je to tak, nic jiného v tom nehledejme. Neznamená to však, že by se mělo jednat o něco nepovedeně zkopírovaného. Naopak. Vyobrazuje se dějství sice velice známé a podobné i mnohým  snímkům odehrávajících se někde v hloubi vesmíru, ale po vypravěčské, dramatické a atmosferické stránce velmi povedené. Nikam se nespěchá a všemu se nechává zcela volný a přirozený vývoj. Takže žádná fofr akce, kdy by měla téct krev už po pár minutách. Diváci toto očekávající by se měli v takovém případě poohlédnout po něčem jiném. Snímek se honosí skvělými kulisami podmořského výzkumného střediska a výbornými efekty. Je znát, že se tady nešetřilo a že se tvůrci po vzoru snímku ´Vetřelec´ velice snažili navodit autenticitu prostředí. Objevují se tu i dnes už velice známí herci, což celý film ještě krapet více vyzdvihuje. Snímek se dnes stává poněkud pozapomenutým a je to škoda. Vesmír, Antarktida nebo dno oceánu, v podstatě je to jedno. Takový příběh se může stát kdekoliv a kdykoliv. A právě výše zmíněné filmy jako ´Vetřelec´, ´Věc´ a k nim se přidávající ´Leviathan´ jsou toho důkazem.
Sheldon
Sheldon
16 079 bodů
5
Film natočený ve stejném roce jako Propast Jamese Camerona, které ale nemůže absolutně v ničem konkurovat. Propast je proti tomuto geniální a převtaný snímek, tohle je vykrádačka Vetřelce a navíc je to takové podivuhodné béčko s hodně trapnými osmdesátkovými triky. Když si člověk vezme, že scenáristé napsali kromě tohoto třeba Uprchlíka nebo Blade Runnera, tak nechápu, jak mohli stvořit tohle.

Dodatečné informace

Původní název:
Havets hämnare (více)
  • Itálie Leviathan
  • Itálie Havets hämnare
  • Itálie Leviatan
  • Itálie Leviathan (El Demonio Del Abismo)
  • Itálie Leviathan - fanget i dybet
  • Itálie Leviathan - kuoleman laiva
Země původu:
Itálie, USA
Rozpočet:
25 mil. USD
Tržby:
15,7 mil. USD (celosvětově)
Ocenění:
Žádná ocenění

Podobné


  • Část potápěčských obleků byla vypůjčena z filmu 2001: A Space Odyssey, přičemž zbytek byl vytvořen z fotbalových chráničů.
  • Režisér George P. Cosmatos obdržel přes padesát kreslených návrhů, jak by měl netvor ve filmu vypadat. Výsledná podoba je kombinací všech těchto návrhů.