A děla pořád duní

35%
A děla pořád duní
A děla pořád duní
Příběh tohoto filmu se skutečně udál. Jeho rekonstrukci umožnilo svědectví lidí, kteří toto drama prožili. Drama, které dokáže připravit jenom válka. Francie roku 1944. Seržant James, četař Slater a vojáci Frank, Jeffrey a Anthony. Odříznuti od svých vojsk během německého útoku prožili traumatické dobrodružství. Před sílící ofenzivou fašistů se kvarteto bojovníků skrylo do jeskyně, kterou však brzy nato zasypal výbuch granátu. Doslova pohřbeni zaživa se ústřední čtveřice snaží přežít v době, kdy každý doufá v konec druhé světové války, ale děla duní pořád dál.



Chrustyn
Chrustyn
44 085 bodů
2
Za války určitě spousta vojáků zažilo neuvěřitelný věci a některé z nich byly (bohužel) natočeny. To "bohužel" patří právě pro tento případ. Neuvěřitelně nudný (skoro) válečný film plný příšerných (skoro) herců, kde se vůbec nic neděje. Nejdříve se skupinka amerických vojáků snaží dostat ze zasypané jeskyně, neustále se hádají o zásoby jídla nebo jen kvůli kravinám, později najdou v jeskyni místo plné zásob, chlastu a porna, takže se jim ani moc nechce odejít a pak je najednou (konečně) konec. Italové opravdu byli "experti" na válečné filmy a občas to vypadá jakoby se tvůrci předháněli, kdo natočí horší.
martin-mickey-stusak
martin-mickey-stusak
37 004 bodů
3
Příběh o vojácích zasypaných v jeskyni vlivem výbuchu a jejich počínání, který se údajně skutečně stal. Na to, jak je to napsané a zpracované se tedy tomu v žádném případě věřit nedá. Ano, takto uvěznění vojáci mohli být, ale to jejich chování? Zpočátku to vypadá na projevování psychiky jednotlivců a zoufalé snaze se dostat ven, ale když narazí na hromadu nacisty ukořistěných věcí, za což by se nestydělo ani čtyřicet loupežníků a nad kterým by zbledl i Ali-Baba, které mají byt ukryty samotným Göringem (on sbíral i pornofilmy?), okamžitě zapomenou na trable, převléknou se do nalezených kostýmů a začnou blbnout jako malí kluci. Celé to spíše vyznívá jako nepovedená komedie, která se minula účinkem. Na podobné téma se naopak může pyšnit slovenská kinematografie se svým snímkem z roku 1971 ´Hľadači svetla´, který je spíše artový a kde se převážně filozofuje o lidském životě a bytí. Italští filmaři se v tomto případě setsakramentsky sekli.

Dodatečné informace

Původní název:
...E i cannoni tuonano ancora (více)
  • Itálie A děla pořád duní
  • Itálie ...E i cannoni tuonano ancora
  • Itálie And the Bombs Keep Falling
  • Itálie Which Way Do You Dig?
Země původu:
Itálie
Ocenění:
Žádná ocenění