Rok co rok celá naše země zní zpěvem, reptáním a výkřiky – milostným voláním zvířat. Okázalé tance a dary jsou často nejlepšími prostředky k přivábení samičky/samečka a pro diváky se tak naskýtá mnohdy směšná či jímavá, ale vždy úžasných podívaná.
Delfíni, lvi, ryby, ptáci, klokani, opice, krabi nebo hmyz, všichni tito jedinci se snaží okouzlit toho druhého za účelem páření a zplození života. Jejich obřady lásky jsou jako zrcadlo, ve kterém se člověk dost často poznává…
Skrz nádherné a dojemné obrazy nás Les Animaux amoureux zve na cestu do různých koutů světa, abychom shlédli ty nejneobyčejnější milostné eposy.
Neobvyklý zvířecí dokument, zabývající se ničím prostějším, než je zvířecí namlouvání a následné rozmnožování. Nic proti přírodopisným dokumentům ale zde není nic, co by mě mělo na hodinu a půl zabavit.
Ten komentář aka stupidní francouzské kecy tam bylo lepší vůbec nedávat, ale jinak jsou to krásné záběry. Zajímalo by mě, jestli to byla jen kompilace z nějakých existujících dokumentů nebo tvůrci záměrně točili jen scény týkající se svádění, bojů o partnerky, páření a starání se o potomstvo. Je to opravdu překrásnej dokument, na druhou stranu ale takovej trochu hrrr. Je tam strašně moc druhů (nejvíc zástupců má asi ptactvo) a mě tak nějak v hlavě hlodá, že toho chtěli do dokumentu dát asi co nejvíc, ale stejně to nebude stačit, takže proč to tak udělali...
Rôzne výzvy vyžadovali rôzne technické riešenia: kamera 5 m vysoko vo vzduchu natáčala dve žirafy, kamera 30 cm nad hladinou vody sledovala pohyby plávajúcej potápky. Ďalej boli použité teplovzdušné balóny, helikoptéry a žeriavy, aby sa kamery čo najviac priblížili k sledovaným objektom bez toho, aby boli potrebné transfokátory.
V inej scéne sa kamera plazí z tŕstia vo vode k hniezdu penice a záber končí zhora. Dostať sa tak blízko k vtákom bez toho, aby ich pri tom vyplašili, zabralo štábu 12 dní pomalého a starostlivého postupu.
Ako uvádza distribútor filmu SPI International, aby filmári zachytili aj tie najmenšie detaily zvieracích pytačiek, použili nielen najmodernejšie technológie, ale často vymýšľali nové techniky, ktoré umožnili ich tímu natáčať zvieratá z bezprostrednej blízkosti a byť pri tom nenápadní. Použili všetky možné vynálezy vytvorené pre systém „vidieť a nebyť videný“. Natáčali jeleňa za pomoci diaľkovo ovládanej kamery ukrytej v kmeni v lese blízko krmelca; podobne použili kameru na palube diaľkovo ovládanej miniatúrnej lodi, aby natočili 12 m záberov potápiek so svojimi potomkami.