Disney je největší zábavní společnost světa se staletou tradicí a tak rozsáhlou knihovnou filmových děl a práv, že vedle finančních Goliášů mezi nimi přirozeně najdeme i velké průšvihy. Studiu pod vedením Boba Igera se z kasovního hlediska nepovedl především minulý rok, kdy série drahých produkcí včetně několika marvelovek a nového Indiana Jonese v kinech neuspěla a nejvýdělečnějším studiem se mohl stát konkurenční Universal. Ohlédneme-li se do nedávné historie, Disneyho filmová tvorba je tržebními fiasky naplněná podobně jako miliardovými hity. Představujeme deset nejbolestivějších propadáků, které v kinech tratily stovky milionů dolarů.
Články 10
Pokud můžeme s jistotu něco říct o letošním roce, pak že nepřál velkým produkcím. U Disneyho si doslova musí trhat vlasy a nejen jejich sázka na „velké jistoty“ se míjela účinkem. V následujícím speciálu se podíváme na deset kousků, na kterých studia ve velkém tratila. Je třeba dodat, že ne všechny filmy si to zasloužily. Bavíme se čistě o desítce filmů, které nedokázaly pokrýt své náklady a studia po jejich pouti v kinech smutně sčítají, o kolik desítek či stovek milionů díky nim přišla.
Filmy vznikají podle skutečných událostí, novinových článků, knih, komiksů, hraček (ahoj, Transformeři a Barbie!), počítačových her, stolních deskových her a také podle atrakcí ze zábavních parků. V Česku tuto tradici naplňuje třeba Romance pro křídlovku, kde se významné scény odehrávají na kolotoči, podobně i v Dědictví aneb Kurvahošigutntág. V USA nestačí kolotoč, je zapotřebí mnohem masivnější a nákladnější atrakce. Příběh není určený pouhým pohybem, ale celým prostředím a atmosférou. Globálním hitem se stali Piráti z Karibiku, kteří opustili jednoduchou koncepci „jízdy na lodičkách“. Strašidelný dům svou podstatu opustit nemůže, a tak se víceméně celý odehrává... ve strašidelném domě.
Už příští týden vstoupí do tuzemských kin fantaskní hororová komedie Strašidelný dům, v níž se zástup hereckých osobností postaví duchům na motivy Disneyho zábavní atrakce. Nový trailer seznamuje publikum s trikovým filmem za 150 milionů dolarů, který pravděpodobně propadne, ale jistý potenciál pro novodobou rodinnou klasiku skýtá.
K tomu akční rande s tajnou špionkou, kterou si nabrnkne kapitán Amerika, napínavá naháněčka vraha se sniperkou a jeden velmi netradiční seriál z nemocničního prostředí.
Řady filmařů natáčejících pro Netflix rozšířil i schopný tvůrce hororových komedií Christopher Landon. Jeho film s Davidem Harbourem Máme tu ducha mohl být duchařskou satirou éry sociálních sítí. To by v něm ovšem nesměl strašit duch selankovitých rodinných filmů z devadesátek.
Každoroční událost D23 Expo studia Walt Disney je za námi, a to znamená jediné – ohromný příděl nových informací o plánovaných snímcích a seriálech z produkce tohoto filmového gigantu. Nechyběly Star Wars, Marvel i originální snímky a seriály studia Disney určené pro celou rodinu.
Už jste je viděli? Fotografka Annie Leibovitz patří mezi nejznámější osoby ve svém oboru. Její fotografie jsou mistrovským dílem. Následující sérii připravila společně se studiem Disney. Od roku 2007 začaly vznikat Disney Dream Portraits. Modely na těchto kouzelných snímcích jsou filmové, hudební a sportovní hvězdy znázorňující slavné momenty Disneyho filmů.
Je to již více než dvě dekády, kdy se musel zoufalý otec v podání Robina Williamse převléknout za paní na hlídání, aby měl aspoň nějaký kontakt se svými dětmi. Ze snímku se stal v roce 1993 ohromný hit a platí dnes za klasiku.
Režisér a v poslední době spíše scénárista a producent Guillermo Del Toro sedí na několika židlích najednou. Dokonce si může dovolit odmítat nabídky ála Hobit kvůli časové zaneprázdněnosti. Do sbírky projektů pro tento rok si zařadil další kousek - projekt Pinocchio, ke kterému nevytvoří soundtrack nikdo jiný než Nick Cave!