Snímek byl natočen ve stejném roce jako slavný ‘Barbar Conan’, a byť oba mají v podstatě stejnou šablonu, mají k sobě stejně setsakramentsky daleko. ‘Pán šelem’ není tak temný, dobrodružný a násilný. Je však dějově jednoduchý, zábavný a bohužel zbytečně moc dlouhý. Výprava na fantasy žánr neoslní a co se týče speciálních efektů, jsou adekvátní a je jich tu tak málo, že nestojí ani za řeč. Mnohé scény tkví i značnou naivitou, takže spíše vyvolávají úsměv. Při dnešním pohledu se jedná o dosti špatný snímek, ale s ohledem na viditelně nízký rozpočet a dobu vzniku je třeba být přeci jen krapet shovívavější.
To víte, že se v hodnocení odráží nostagie. A vůbec to nevadí. Byl to sakra zábavnej film, v těch přiblblejch totalitních časech. Dar sice neni Conan, a Marc Singer neni Arny - taky dávám jen 80 procent, ale mě to zkrátka bavilo. Tanya byla v rozpuku a pěkně se na ní dívalo. Rip Torn byl správně hnusnej a potvory správně děsivý. Jako bonus roztomilý zvířata a zvířátka.
Mě osobně se tenhle film moc líbil. Pro mě dobré fantasy stejně tak, asi jako Rudá Sonya. Marc Singer se na roli hodil, stejně tak jsem byl potěšen z půvabné Tanyy Roberts.
Tento snímek jsem poprvé viděl když mi bylo asi 10 let, a hrozně jsem se do něj zamiloval zvlášť do ochočených fretek. Když se na něj podívám nyní tak bych hodnotil tak max. 3 hvězdičky, ale já si nemůžu pomoci a dám hodnocení z mých bejvalích dětských očí.