Dvě věci jsou ve vztahu k netflixovské true crime sérii Monstrum jisté – každá řada zaprvé vyvolá humbuk přecházející k nenávistnému odsouzení. A také vcucne snad všechny předplatitele největší streamovací služby a vše ostatní odsune na druhou kolej. Svého kontroverzního portrétu se zatím dočkali Jeffrey Dahmer v první sezóně a bratři Menendezové, kteří po nedávné premiéře druhé série od producenta Ryana Murphyho z vězení prskali nad nekompetencí tvůrců a vylhaností. Na řadě je časem víc zaprášený případ wisconsinského řezníka Eda Geina, jehož roku 1957 zadrželi za dvě prokázané vraždy, vykrádání hrobů a morbidní domácí doplňky z lidské kůže. Deník Daily Mail přinesl první fotografie herce Charlieho Hunnama, jenž se role navzdory dosavadní typologii chopil.
Články 25
Jen pár dní před premiérou druhé řady netflixovské série Monstrum, která se od 19. září ponoří do Příběhu Lylea a Erika Menendezových, si hlavní tvůrce Ryan Murphy připravil pikantní odhalení. Třetí řada úspěšného pořadu, který roku 2022 za hlasitého mediálního humbuku odstartoval Příběhem Jeffreyho Dahmera, se bude věnovat jednomu z nejnotoričtějších aktérů západní kriminální scény Edu Geinovi. Usvědčený vrah nejméně dvou žen a domnělý kanibal, jenž vykrádal hroby, z kostí si vytvářel morbidní domácí výzdobu a po smrti své matky se sám převtěloval do ženské osoby, částečně inspiroval mimo jiné Psycho, Deranged, Texaský masakr motorovou pilou či Mlčení jehňátek. V seriálovém životopisu si jej zahraje proslulý Charlie Hunnam (Ztracené město Z).
Streamovací služba Voyo je největší domácí platformou a její katalog se rozrůstá nejen o tuzemská díla typu Iveta či Metoda Markovič: Hojer. Jste-li příznivci zahraniční a primárně hollywoodské kinematografie, která má přece jenom tradičnější žánrové kořeny, předplacením tohoto původně nováckého archivu získáte přístup i k řadě neprávem přehlížených titulů. Následující osmička celovečerních filmů udává protiváhu silnému výběru československých klasik v čele s Uchem, Spalovačem mrtvol nebo Vyšším principem a provede vás různými náladami a tématy, jež byste běžně očekávali v nabídkách Netflixu, Disney+ či Max. Tak se inspirujte a pobavte.
Když na sobě vliv nezastavitelného času nepociťujete, není co řešit. Devětašedesátiletý Kevin Costner má období největší filmové slávy zřejmě za sebou, ale momentálně zažívá uměleckou a zjevně i životní renesanci. Příští měsíc v Cannes uvede první celovečerní část své (možná) čtyřdílné westernové ságy Horizon: An American Saga, která do amerických kin poputuje v červnu. Po předčasném odchodu ze seriálu Yellowstone, který je v zámoří extrémně populární, se rovněž chystá na další osobní projekty. Mezi nimi má být také „malý příběh o muži a ženě“ v jeho režii, v němž si chtěl mermomocí zahrát australský idol Chris Hemsworth (Thor). O roli však přišel právě na úkor Costnera, jenž do intimní romance obsadil sám sebe.
Kevin Costner býval největší hollywoodskou hvězdou. Zářil jako herec pod nejslavnějšími režiséry, a když pro Tanec s vlky (Dances with Wolves) roku 1990 poprvé obsadil režisérskou židli, Akademie jej zavalila Oscary. Jeho kariéra bohužel nabrala strmý výkyv, westernový Wyatt Earp od Lawrence Kasdana zůstal bez povšimnutí, Vodní svět (Waterworld) se utopil v zákulisních problémech a nechvalně proslulý Posel budoucnosti (The Postman) Costnera přivedl na buben. Charismatický tvůrce však vytrval, vyškrábal se zpět na vrchol díky seriálu Yellowstone a nyní v plnohodnotném traileru konečně ukazuje svůj vysněný westernový projekt Horizon: An American Saga, jehož první část půjde do kin 28. června.
Autor netflixovského hitu K zemi hleď! (Don't Look Up) Adam McKay pro streamovacího giganta připravoval hvězdně obsazené drama Average Height, Average Build. Kromě Roberta Pattinsona si v něm měli zahrát hvězdní herci Robert Downey jr. a Amy Adams. McKay však práci na projektu ukončil. Proč?
Streamovací služba SkyShowtime nově nabízí dobové drama režiséra Jamese Graye Armageddon Time, v němž tvůrce meditativních filmů jako Ztracené město Z a Ad Astra vzpomíná na komplikované newyorské dětství. Po vzoru Stevena Spielberga, jenž loni uvedl semibiografické drama Fabelmanovi, Gray uzavírá období, v němž se vyjadřoval k blízkým tématům životů imigrantů či cestě za smělými cíli i za cenu nebezpečných podniků.
Třiatřicetiletého britského herce Harryho Mellinga znáte jako rozmazleného floutka Dudleyho, jenž celé dětství zatápěl nenáviděnému bratranci Harrymu Potterovi. Byl jedním z mnoha začínajících dětských herců, jimž miliardová kouzelnická série otevřela dveře do showbyznysu. A momentálně se zdá, že si s touto výzvou poradí ze všech nejlépe.
Nový snímek od Netflixu s názvem Irský zázrak se pouští do ožehavého konfliktu mezi pragmatismem a náboženstvím. Demonstruje ho na případu jedenáctileté dívky, která kolem poloviny 19. století držela několikaměsíční mučednický půst. Žádný člověk by ale tak dlouho bez jídla nepřežil a zdravotní sestra, jež má za úkol zázračnou pacientku sledovat, hodlá záležitost logicky vysvětlit.
Ženami i muži obdivovaný herec, jenž od počátku devadesátých let zdobí jeden úspěšný filmový hit za druhým. Jeho přítomnost bývá sázkou na jistotu co do kvality filmu, což může tvrdit jen hrstka hollywoodských kolegů. V osmapadesáti letech jako by nestárl a pořád si troufá na akční, stále častěji i na komediální úlohy, v nichž se našel podobně jako ve vlastním životě. Tím vším je Brad Pitt, jenž v rozhovoru pro magazín GQ prozradil, že dlouho bojoval s depresemi a že vstupuje do závěrečné fáze své úctyhodné kariéry.