Wes Anderson dnes slaví své 55. narozeniny, což je rozhodně důvod k oslavě. Rodilý Texasan jistě patří k nejznámějším osobnostem filmové režie, předně díky jeho na první pohled rozpoznatelnému vizuálnímu stylu. Vloni uvedl svůj jedenáctý celovečerní počin Asteroid City, jenž publikum rozdělil na dva tábory. Jedni myslí, že už se Anderson zcela utopil ve své mysli. Druzí, že se konečně našel a plně realizuje svou nekompromisní vizi. Někdy je ale člověk kvůli tomu dokonce schopný pohádat se sám se sebou. Vloni také uvedl na Netflixu sérii kraťasů podle britského spisovatele Roalda Dahla, z nichž mu Podivuhodný příběh Henryho Sugara (The Wonderful Story of Henry Sugar) konečně vynesl Oscara. Pokusme se nyní o nemožné a seřaďme jeho dvanáct projektů od nejhoršího po nejlepší.
Články 27
Oceňovaný režisér a spoluautor scénáře fenomenální Barbie Noah Baumbach chystá čtvrtý celovečerní film pro Netflix, v němž spojí své síly George Clooney a Adam Sandler. Projekt, jímž Baumbach naváže na předchozí tituly Meyerowitzovic historky (nový výběr), Manželská historie a Bílý šum, zatím nemá název ani dějovou synopsi. Šéf filmové tvorby Netflixu Scott Stuber ovšem snímek popsal jako „zábavný a emotivní příběh o dospívání dospělých lidí“.
Jednoho z nejsympatičtějších herců posledních let snadno poznáme díky nadvakrát přelámanému nosu, blonďaté kštici nebo zálibě ve frázi „wow“, již opakuje průměrně v každém druhém filmu, občas i několikrát. Na texaské koleji se seznámil s režisérem a celoživotním kamarádem Wesem Andersonem, dvanáctkrát spolupracoval s Benem Stillerem a jako většina populárních komiků si prošel temným životním obdobím, když se roku 2007 pokusil o sebevraždu. Owen Wilson dnes slaví 55. narozeniny.
Autorský tvůrce Wes Anderson poprvé za svou kariéru spojil síly s Netflixem a tento týden nám naservíruje čtyři vypiplané krátkometrážní snímky. Všechny na motivy méně známých literárních děl spisovatele Roalda Dahla.
V posledních měsících se hodně hovoří o tom, jak by umělá inteligence mohla v budoucnu proměnit tvář filmového průmyslu. Podle některých insiderů zvládne kompletně vytvořit celovečerní snímek do dvou let. YouTube kanál Curious Refuge a jeho správce Caleb Ward se ponořili do možností AI a začátkem května zveřejnili několik videí, která se ihned stala virálními. Prostřednictvím programů jako Chat GPT nebo Midjourney vytvořili trailery na Star Wars, Avatara a Pána prstenů s vizuální stránkou, která evokuje specifický styl režiséra Wese Andersona.
Režisér Wes Anderson (Grandhotel Budapešť) se v posledních týdnech stal miláčkem sociálních sítích poté, co umělá inteligence přetvořila Star Wars a další slavné tituly do jeho uhrančivého stylu. Režisérův nejnovější snímek Asteroid City měl premiéru na probíhajícím festivalu v Cannes, a přestože si některé kritiky a kritičky nezískal, dosavadní reakce hovoří jasně. Jde o další unikátní počin dokazující, že filmy tohoto autora se nedají imitovat.
Matilda z roku 1996, adaptace románu vydaného v roce 1988, je jeden z filmů, které zná v USA nazpaměť asi každý, kdo vyrůstal v devadesátých letech. Jeho sláva ale ve stejné intenzitě nedorazila až k nám. A to přestože byl v Česku uvedený v kinech a občas projede televizí. Nyní přichází další pokus díky Netflixu, tentokrát dokonce v muzikálové podobě.
Guillermo del Toro má za sebou svůj povídkový seriál Kabinet kuriozit, v němž si na Netflixu zahrál na adoptivního syna Alfreda Hitchcocka a Roda Sterlinga. Výsledný dojem publika byl poněkud rozporuplný. Nyní, opět na Netflixu, uvedl animovaného Pinocchia, jenž se obecně setkal s o pořádný kus vřelejším přijetím. Rozhodně víc než Disneyho remake, jenž byl uvedený jen před pár měsíci.
K tomu nový sci-fi akčňák z produkce Netflixu, nový trailer na čtvrtého Johna Wicka, netradiční vážný projekt komediálního herce, další Pinocchio, seriál ze světa Zootropolisu a skutečný příběh hudebních legend.
K tomu si představíme pár komiksových trailerů, dokument o Davidovi Bowiem, hodně svérázný horor, další komedii s Kevinem Hartem a nový trailer na del Torova Pinocchia.