Jude Law vzpomíná na odmítnutí Supermana. Šokoval tvrzením, že nikdy nehrál fešáky
V podcastu The Playlist Law potvrdil, že na začátku století odmítl roli Supermana v nakonec zrušeném projektu Bretta Ratnera podle scénáře J. J. Abramse. Superman: Flyby byl slavnostně oznámen v roce 2002 a Law tehdy koketoval s myšlenkou do projektu naskočit. Nakonec mu to ale přišlo moc „mimo“, tou dobou měl zkrátka větší ambice než účastnit se nejistého blockbusteru.
Je to trochu ironické, protože o nějakých patnáct let později ztvárnil záporáka v jiné komiksovce, a sice Captain Marvel. Jude je zkrátka pragmatik, a i když nebyl ochotný riskovat v době, kdy byly komiksy okrajovou záležitostí, v jejich zlaté éře se svou účastí neměl problém. Ale přestože se z Captain Marvel stal miliardový hit, jeho postava nepatří zrovna k těm, které by veřejnosti utkvěly v paměti. Vzhledem k tomu, že jinak neznámý Brandon Routh je dodnes rozpoznatelný jako Singerův Superman i přes nejistý komerční výsledek Superman se vrací, jde s jistotou říct, že by si Law kariérně jen stěží uškodil.
Ještě mnohem víc ale zarazilo jiné jeho prohlášení, které pronesl minulý týden tentokrát v rozhovoru pro DuJour Magazine. „Nikdy jsem doopravdy nespadl do toho, abych hrál fešáky, i když jsem měl role, co vyžadovaly atraktivní energii. Když jsem byl dvacátník, zkoušel jsem hrát proti svému vzhledu, a teď, když už se pomalu rozpadám a plešatím, lituju, že jsem svůj vzhled nevyužil víc.“
Tohle tvrzení veřejnost bezmála šokovalo vzhledem k tomu, že rané (a nejen ty, pokud si vzpomenete na propagační kampaň Mladého papeže) role Judea Lawa byly notoricky spojené s jeho vzhledem. V Talentovaném panu Ripleym hrál prototypního milionářského playboye, v A.I.: Umělá inteligence ztvárnil sexbota, který byl doslova nadesignovaný tak, aby byl tak sexy, jak jen to jde. A tak by se dalo pokračovat.
Jude Law by se dal právě naopak označit za mužskou celebritu, která do poslední kapky vyždímala svůj vzhled. Jeho představa, že hrál v mládí proti svému typu a na fyzickou krásu se nespoléhal, je tedy naprosto absurdní. Je to jako by Pamela Anderson někde prohlásila, že svou rolí v Pobřežní hlídce hrdě vzdorovala stereotypům o ženské kráse.
Lawa samozřejmě dál máme rádi a respektujeme, má na kontě mnoho skvělých výkonů, ať už (z hlediska atraktivity) ztvárňoval pomyslné desítky, nebo třeba jen osmičky, snad i sedm a půlky. Nicméně doufáme, že až se pustí do sepisování pamětí, poradí se s někým soudnějším, protože má velmi bizarní představy o vlastní kariéře.
Podívejte se na seznam nejlepších herců podle algoritmu Kinoboxu.