Karel a já

71%
Karel a já
Lucie očekává svého ženicha, ale ten se bohužel nedostaví. Předsvatební noc ho stála mnoho sil a díky veselé náladě zapomněl nejen na to, kde bydlí, ale i na svou vlastní svatbu. Lucie považuje jeho chování za neomluvitelné a svatbu chce zrušit. Oldřich, jehož mužská ješitnost tímto velice utrpěla, se rozhodl oženit s první dívkou, kterou potká. Sám však zjišťuje, že to není tak jednoduché, i když dívek je mnoho. (Filmexport)



Pete69
Pete69
32 979 bodů
7
Scénář poplatný své době, obyčejný, lidský a založený na nějaké náhodě, legraci.. sázce. To co ho dělá výjimečným a ještě lidštějším jsou herci. V čele moji dva velcí oblíbenci stříbrného plátna: Jindřich Plachta a Jaroslav Marvan. Pěkný, lidský a nenáročný film.
Jana Květoňová
Jana Květoňová
7 207 bodů
7
Naivní zápletka, ale jako vždy skvělý Jindřich Plachta. A že miloval koně, tak to chápu! Mít tu možnost, tak si nějakého koně rovněž pořídím. Jsou to velice chytrá zvířata, bohužel v bytě se chovat nedají. Je potřeba si uvědomit, že film byl natočen uprostřed druhé světové války! V té době diváci vyžadovali něco úsměvného, hřejivého, co pohladí po duši. Upoutal mě i Jaroslav Marvan, Ladislav Pešek, Hana Vítová nebo Jana Dítětová. Jedna vtipná hláška za druhou.
martin2560
martin2560
879 bodů
8
Skvělý film natočený v těžké době.Myslim si ale že v době války to hodně lidem mohlo pomoci stočit myšlenky jinam.Pan Plachta hraje zase excelentně,jeho vztah z drožkařským koněm je ukázka dobra mezi lidmi což v poplatné době muselo působit jako pohlazení duše.Mam rád tyto filmy.Veseloher je vždy málo a to v jakékoliv době

Dodatečné informace

Původní název:
Karel a já (více)
  • Československo Karel a já
  • Československo Karel and I
  • Československo Karl und ich
Premiéra v ČR:
4. 12. 1942
Distributor:
Nationalfilm
Země původu:
Československo, Česká republika, Slovenská republika
Ocenění:
Žádná ocenění

  • První role Jany Dítětové určila na dlouho typ postav, do nichž byla herečka stále znovu obsazována.
  • Kůň Karel, který hraje ve filmu ústřední postavu, byla vysloužilá policejní a velmi tvrdohlavá kobyla. Ať dělal Jindřich Plachta co chtěl, kobyla nechtěla žrát ani vstát. Proto dostal nápad a nahlas zakřičel: „Auf, Karle, auf, komunisti dou!“ A kůň najednou vstal. Ve štábu to vyvolalo značné veselí a režisér Miroslav Cikán prohlásil: „Jestli nás teďka Němci nezavřou, tak nikdy." V době zuřící heydrichiády to byla od Plachty neuvěřitelná odvaha.
  • Původně měl Jaroslav Marvan hrát továrníka Ficka (otce Jiřího Dohnala) a Jaroslav Vojta cihláře Tondu. Marvan však tuto roli režiséru Cikánovi vrátil s odůvodněním, že mu již ti továrníci lezou krkem. Cikán však nechtěl o Marvana přijít a proto mu nabídl, samozřejmě s jistými obavami, postavu Tondy. A výsledkem je, že oba herci hrají ve svých filmografiích atypické role – Marvan prostořekého cihláře a Vojta továrníka. Výsledek naštěstí všechny mile překvapil.