Jména Nicolase Cage i Davida O. Russella jsou v posledních dnech skloňovaná poměrně často. To první v souvislosti s hercovou další zběsilou kreací v hororovém hitu Longlegs, jenž se za pár dní objeví i v našich kinech, zato to druhé v mnohem nelichotivějším kontextu. Vzpomněl si na něj totiž George Clooney, který s Russellem válčil na place filmu Tři králové (Three Kings) a jenž mu od té doby nemůže přijít na jméno. Cage se však práce se svérázným režisérem zjevně nebojí.
Články 12
„Od té doby, co jsem se stala vaši kancléřkou, jsme jako země značně vyrostli. Je čas ukázat Americe a světu, jakou máme cenu.“ Těmito slovy začíná nová upoutávka na očekávanou dramatickou minisérii Režim, v níž hraje hlavní roli a jehož výkonnou producentkou je držitelka Oscara Kate Winslet.
Oblíbená hudební interpretka vyprodává stadiony na koncertní šňůře napříč Spojenými státy a není vyloučené, že podobný kousek brzy zvládne také s kinosály. Taylor Swift loni v prosinci oznámila, že pro společnost Searchlight Pictures natočí celovečerní snímek dle vlastního původního scénáře. O projektu se zatím nic dalšího neví. Společně s fanoušky a fanynkami ho však netrpělivě vyhlíží také věhlasný kameraman Rodrigo Prieto, jenž se Swift dříve pracoval a považuje ji za excelentní režisérku.
Šedesátiny slaví 25. května jeden z nejbizarnějších komiků devadesátých let. Těžko říct, jak by vypadal narozeninový dort kanadského komika Mika Myerse. Dost možná by na něm byly kousky oloupané kůže a na povrchu „cream of sum yung guy“. Ale třeba by si radši dal indickou laskominu kartapal birigalapatt neboli koule v pytlíku. Jeho oslava by každopádně byla velkolepou přehlídkou nechutností.
Jako každým rokem, i letos jsme se dočkali výčtu filmů, na kterých loni v Hollywoodu nejvíce tratili. A ačkoli je Disney stále nejsilnější značkou na světě, rok 2022 si rozhodně za rámeček nedá.
Novinka oscarového režiséra Damiena Chazelleho, v níž se autor vrací do počátků vzniku zvukového filmu na území USA, vstoupila ve čtvrtek do českých kin. Babylon připomíná například mimořádně dekadentní večírky a publikum nenechá po více než tři hodiny vydechnout. Dále je tu disneyovský propadák Amsterdam, nový seriál The Peripheral inspirovaný guruem cyberpunku Williamem Gibsonem nebo žhavý oscarový kandidát Víly z Inisherinu. Přinášíme další Komentáře týdne. Inspirujte se. Texty uvádíme bez redakčních úprav.
Filmy Francise Forda Coppoly nejsou známé tím, že by vznikaly v klidu. Věčné boje s producenty i s členy štábu u něj byly vždy na denním pořádku a naučili jsme se to tolerovat, protože vzniklé snímky „stály za to“. Jeho chystaný velký návrat s Megalopolis ale přichází v době, kdy nás víc zajímají etické pracovní podmínky filmařů. Coppolovi se pod rukama rozpadá projekt, který financuje kompletně ze svého.
Propadák Amsterdam, který nyní odpremiéroval na Disney+, dopadl tak neslavně, jak jen velký hollywoodský film napěchovaný největšími hvězdami může. Abychom pochopili, co pádu čtyřiašedesátiletého režiséra Davida O. Russella předcházelo, musíme překročit formát recenze a začít u rekapitulace toho, co o něm víme.
Může se zdát, že takzvaný herecký důchod logicky přichází až v pozdějším věku. David Caruso nehrál od skončení Kriminálky Miami, kdy mu bylo 56 let. Daniel Day-Lewis ukončil svou kariéru v 60 letech a Meg Ryan hodila ručník do ringu před sedmi lety, kdy jí bylo 53 let. Zamíří do předčasného hereckého důchodu i Christian Bale?
Po světě kráčí spousta úspěšných herců a hereček, jejichž kariéry vzkvétají pod ikonickým nápisem Hollywood. Žádný se ale v současnosti netěší takovému vlivu a respektu jako Leonardo DiCaprio, jemuž podle kolegy Christiana Balea všichni ostatní dluží za vlastní živobytí. Velké role totiž dostávají jen proto, že je Leo nejprve odmítl.