Demi Moore právě v jednašedesáti letech prožívá herecký comeback díky nechutné hororové satiře Substance, v níž dala na odiv odvrácenou tvář své jinak galantní a dokonalé image. Příběh o stárnoucí fitness hvězdě sužované touhou vrátit se do mladšího těla bez vrásek a celulitidy v mnohém zrcadlí kariérní pády a překážky herečky známé z Ducha (Ghost) či kontroverzního propadáku Striptýz (Striptease). Zdálo se, že její tělo dostává více hereckých nabídek než talent a osobnost, přičemž scéna v bikinách v akční komedii Charlieho andílci: Na plný pecky (Charlie's Angels: Full Throttle) z roku 2003 a hlavně její ohlas tehdy jednačtyřicetiletou Moore donutil přehodnotit své postavení v Hollywoodu.
Články 48
V jaké fázi se momentálně nachází marvelovský filmový vesmír? Tuto otázku dostala Jamie Lee Curtis v rámci rozhovoru s MTV na Comic-Conu a svérázná herečka přišla s nečekanou, leč pravdivou odpovědí: „ve špatné“. Její trefná reakce se dočkala smíchu a aplaudování, netrvalo však dlouho a Curtis vzala zpátečku.
Jestliže filmová režie má svou žijící legendu, pravděpodobně jí bude Steven Spielberg. Jeden z autorů moderního blockbusteru, tvůrce masově populárních i kritikou uznávaných děl a režisér, jehož filmy vydělaly v součtu nejvíc peněz, je i v 77 letech nedílnou součástí hollywoodského dění, debaty o vývoji kinematografie či různých ceremonií. „Jste nominovaný, nebo vám už vystavili permanentku?,“ žertovně se jej na letošních Oscarech dotázal moderátor Jimmy Kimmel. Spielberg si stále udržuje přehled a zejména v posledních týdnech se množí svědectví o tom, jak podporuje a oceňuje práci ostatních. A to ve velmi sympatickém a osobním stylu.
Už třináctým rokem se datový novinář Ben Zauzmer pokouší odhadnout výsledky oscarového klání na základě matematických dat. O svém modelu dokonce napsal knihu s názvem Oscarmetrics a své predikce každoročně zveřejňuje i na webu The Hollywood Reporter. Jaké výsledky bychom podle Zauzmera měli na předávání, jež se uskuteční už tuto neděli, očekávat?
Žádný snímek v dějinách kinematografie nesesbíral během jediného roku víc cen a souvisejících nominací než loňský oscarový vítěz Všechno, všude, najednou (Everything Everywhere All at Once). Půvabně rozverná komediální sci-fi o jednom rozvodu, vyčerpávajícím daňovém přiznání a mnohovesmírném dobrodružství má celkem 343 cen z různých kontinentů a od všemožných organizací, přičemž Oscara si uzurpovali také její režiséři Daniel Kwan a Daniel Scheinert, v branži známí pod přezdívkou Daniels. Jejich příští film vznikne pod novou exkluzivní smlouvou se studiem Universal Pictures a do kin zamíří 12. června 2026.
Bývalý wrestler Dwayne Johnson se stále umí prosadit v prestižních hollywoodských projektech, které z něj učinily i nejlépe placeného herce světa. Výrazně přešlápl snad jen v Disneyho dobrodružné fantasy Expedice: Džungle (Jungle Cruise) s Emily Blunt, která měla obří rozpočet a pandemická premiéra stačila na tržby 220 milionů dolarů, tedy na jeden z největších kasovních propadáků vůbec. Johnson od roku 2019 připravuje životopisné drama o zápasníkovi MMA Marku Kerrovi s názvem Smashing Machine od herce a režiséra Bennieho Safdie (Oppenheimer, Drahokam). A podle všeho si jeho manželku opět zahraje hvězdná Blunt, která se díky Oppenheimerovi uchází o svého prvního Oscara.
Je to možná nejžhavější filmové téma posledních týdnů, k němuž se vyjádřilo mnoho celebrit a nakonec ho musela uvádět na pravou míru také osoba, již se proti její vůli týká. Margot Robbie byla hlavní tváří loňského megahitu Barbie, který v lednu sice sklidil osm oscarových nominací včetně té na nejlepší film roku, avšak Robbie i režisérka Greta Gerwig ve svých kategoriích ostrouhaly. Herečka přesto vyjádřila radost ze zbylých nominací a projevila týmového ducha, jenž je pro mnoho tvůrců spolu s kvalitou jejich výrobku důležitější než hmotné ceny. Kde je ale pravda? Opravdu hercům a herečkám na zlatých soškách s výrobní cenou kolem tisícovky dolarů (23 430 Kč) zas tak nesejde?
Už řadu let se nachází sci-fi sága Star Trek ve své celovečerní podobě prakticky na mrtvém bodě. Po vlažném přijetí třetího dílu Star Trek: Do neznáma (Star Trek Beyond) studio Paramount jaksi neví, co s látkou dělat dál. Pokusy o návrat oblíbených herců v čele s Chrisem Pinem či Zacharym Quintem vždy selhaly a u projektu se vystřídala řada tvůrců v čele s Quentinem Tarantinem. Nový film ze světa Star Treku ovšem přesto vzniká. Jen vzniká přímo na VOD pro fanoušky moderních seriálů z oblíbeného universa.
Smích léčí, odbourává stres, pomáhá proti úzkostem, posiluje břišní svaly a vůbec je v mnohých ohledech pro člověka velmi prospěšný. Není tedy náhodou, že právě komedie patří mezi jedny z nejoblíbenějších filmových žánrů. Vybrat mezi nimi ty nejlepší je však poměrně oříšek. A právě proto přicházíme s naším tematickým speciálem věnovaným komediím.
Jsou umělci, kteří nestárnou. Komik, režisér, scenárista a herec Mel Brooks letos oslaví 98. narozeniny, ale ještě loni se podílel na komediální sérii Dějiny světa, část druhá (History of the World: Part II) a zahrál si v jedné epizodě seriálu Jen vraždy v budově (Only Murders in the Building). Autor kultovních filmů jako Producenti (The Producers), Mladý Frankenstein (Young Frankenstein) nebo Vesmírná tělesa (Spaceballs) na 14. ceremoniálu Governors Awards obdržel čestného Oscara za celoživotní přínos a je jedním ze čtyřiadvaceti lidí, jimž se souhrnně přezdívá EGOT — vyhráli totiž Emmy, Grammy, Oscara i divadelní cenu Tony. Čestného Oscara obdržela také herečka Angela Bassett a střihačka Carol Littleton.