Vánoce jsou již v podstatě tady a už minulý týden proto stanice aspoň zčásti přešly do módu vysílání vánočních filmů. Které pohádky bodovaly u diváků nejvíce? A jak se s publikem rozloučil mysteriózní seriál Lovec?
Články 13
Blíží se vánoční svátky, což znamená jediné – svátečně laděné snímky na všech stanicích a platformách. Vznik vánočních filmů je zvláště v USA skutečným fenoménem a například jen stanice Hallmark jich každý rok natočí téměř padesát! Navíc se tento trend v posledních letech prosazuje i v naší filmové tvorbě.
První díl našeho letního putování za pohádkami byl věnovaný nejoblíbenějším a nejlépe hodnoceným českým pohádkám. Většina z nich však vznikla už tak dávno, že zmíněný žebříček nemusí odpovídat tomu, jak by ho sestavilo mladší publikum a děti. Proto jsme se rozhodli, že druhý díl věnujeme nejlépe hodnoceným pohádkám za posledních pár let.
Největší a nejstarší festival filmů pro děti a mládež na světě představí letos téměř tři stovky snímků. Výrazněji se bude věnovat kanadské a norské tvorbě, náctiletému publiku nabídne novou sekci zaměřenou na evropské webové seriály. Zlín Film Festival bude probíhat od 1. do 7. června, ale zájemci o něj budou moci na vybraná představení a přenosy debat vyrazit například také do pražského kina Atlas.
Těšení se na advent a Vánoce nám Česká televize rozhodla zpříjemnit zveřejněním názvů pohádek, které nás během zimních svátků přenesou do světa čar a kouzel. Na Štědrý večer bude v hlavním vysílacím čase uvedeno Tajemství staré bambitky 2 s Ondřejem Vetchým, Tomášem Klusem a Veronikou Khek Kubařovou. Na Boží hod se dočkáme premiéry nové pohádky Krakonošovo tajemství. Hlavní role byla ušitá na míru Davidu Švehlíkovi, po jeho boku se objeví i herec a režisér Ondřej Sokol.
I letos si Česká televize připravila novou štědrovečerní pohádku. Ta letošní se jmenuje Jak si nevzít princeznu a vznikla v koprodukci se Slovenskem a Německem. A docela se povedla.
Původu pohádek se věnuje řada vědců po celém světě, přičemž není snadné ho zjistit. Jejich historie prý může sahat až do doby bronzové nebo železné. Je ale zajímavé, že většinu pohádek znají v různých úpravách lidé po celém světě. Nejpravděpodobnější je vysvětlení, že příběhy přicházely z Indie, Egypta a dalších zemí, odkud cestovali obchodníci, účastníci křížových výprav nebo různí nájezdníci či osadníci.
Vánoční svátky se blíží a s nimi i tradiční sváteční televizní program plný pohádek, rodinných filmů a klasik, bez kterých si většina z nás neumí toto období představit.
Na konci loňského a na začátku letošního roku se nám sešla fůra vašich nových komentářů a hodnocení nových, starších i zapadnuvších filmů a seriálů. Hraje se v nich nejen na nostalgickou, superhrdinskou a vánoční notu. Ostatně, přesvědčte se sami. Níže vybrané komentáře uvádíme bez jakýchkoliv redakčních úprav.
Pohádka, pohádka, pohádka a Wonder Woman. Poslední tématický článek roku 2020 je tu a spolu s ním je pochopitelně kladen důraz na pohádky, který od minulého týdne opanovaly televizní obrazovky a vaši pozornost. Jak dopadly novinky O vánoční hvězdě a O léčivé vodě?