Tvůrci a herci filmu Dívka v modrém

76%

Obsazení, herci a tvůrci

Všichni tvůrci

Hraje


Režie


Scénář


Námět


Kamera


Hudba


Text písně


Zpěv


Střih


Zvuk


Produkce


Výkonný producent


Asistent režie


Architekt

Vše o tvůrcích Dívka v modrém

Snímek Dívka v modrém byl představen v roce 1939 a spadá do žánru/ů: Romantický, Komedie.

Dívka v modrém - Herci a postavy

V hlavních rolích Dívka v modrém se představí: Lída Baarová jako komtesa Blanka z Blankenbergu / studentka Vlasta, Oldřich Nový jako notář Jan Karas, Jindřich Láznička jako kancelista Houžvička, Antonie Nedošinská jako hospodyně Otylie a Bedřich Veverka jako MUDr. Pacovský, Karasův přítel.

V dalších rolích uvidíte například: František Paul jako lesní ing. Pavel Čádek, Karasův přítel, Nataša Gollová jako vdova Růžena Smutná, Růžena Šlemrová jako paní Smrčínská, Sylva Langova jako Slávinka Smrčínská, Josef Bělský jako hrabě Karel Landa, Vladimír Majer jako kastelán a Jiří Vondrovič jako lékárníkův syn.

Dívka v modrém režije a scénář

Režie Dívka v modrém se zhostil tým, který vedl: Otakar Vávra, známý svým dílem Kladivo na čarodějnice. Scénář připravili: Otakar Vávra, který se podílel také na titulu Kladivo na čarodějnice, Oldřich Nový, který se podílel také na titulu Slovo dělá ženu a Josef Mach, který se podílel také na titulu Hrátky s čertem.

Produkce, střih a hudba filmu Dívka v modrém

Produkci Dívka v modrém zajistil Jan Sinnreich, který dohlížel na všechny aspekty natáčení. Kamery na place řídil Jan Roth. Ve střižně se o editaci materiálu postaral Antonín Zelenka. Zvuk měl na starosti František Šindelář. Hudbu, která prohlubuje atmosféru snímku, vytvořil Sláva Emanuel Nováček.