Recenze filmu Enola Holmesová

62%

Komentáře a recenze 34

Dle počtu bodů
blazma
blazma
4 928 bodů
10
už několikrát jsem se přesvědčil, že mám vkus na filmy kteří ostatní považují za naprosté trapárny a Enola Holmes může být jeden z těchto filmů. Tohle totiž bylo naprosto skvělé!! Příběhu o Sherlockovy tady bylo mraky, komedie, drama, vystřídalo se v této postavě nespočet herců. Viděli jsme elegantní Sherlocky i Sherlocka který se nebojí zašpinit (Ano mluvím o výborném R.D.J. aka Iron man v podobě Sherlocka) Nic méně tohle je příběh o sestře, mladší sestře samotného detektiva, který je sám o sobě skvělej Henry Cavill byl výborný, jen škoda že nedostal více prostoru. Dá se to ale pochopit, když film nemá být o něm. Millie je však naprostá topovka! Fakt, jestli tahle holka v nejbližších 5 letech nevyhraje Oscara tak nevím. Asi jsem zaslepenej, ale tento film byl skvělej od začátku až do konce.
kknk2
kknk2
3 313 bodů
8.5
Veselá detektivka s výstřední hrdinkou, která je jen tak mimochodem sestrou Sherlocka Holmese. Ze začátku jsem neměla jasno, zda vydržím to netradiční obracení se k publiku, ale dalo se na to zvyknout… pak mě Enola vtáhla do svého dobrodružství a já si to fakt užila. Nepohrdla bych druhým dílem.
Zlobert
Zlobert
3 155 bodů
8
Film pro dospívající s podobným kouzel jako první dva filmy o Harry Potterovi. Skvělé obsazení a technická stránka tahá film hodně nahoru. Více zde: https://www.youtube.com/watch?v=1CyAT_GYzxg&t=1s&ab_channel=EuropeansReact_Film%C3%A1%C4%8D
Colby Sawyer
Colby Sawyer
2 968 bodů
4
Nepříliš zajímavá pohádka pro slečny, která nepřidavá absolutně nic navíc nad rámec svéhu subžánru. V prostém a místy trochu bizarním příběhu nemá diváka co zaujmout. Sem tam velmi neelegantně tlačený feminismus a emancipace mi nevadily, ale pokud tvůrci chtěli předávat nějaké poselství, tak si měli dát víc záležet. Mille si roli vyloženě užívá a Cavillův Sherlock není špatnyl, ale stejně jako u příběhu, ani postavy zde nenabízí nic navíc oproti mírně modifikovaným a předvídatelným archetypům. Výpravu to celé má fajnovou a celkem to odsýpá, takže jsem se vyloženě nenudil, ale nakonec je to stejně typický OK film, který se za týden vykouří z hlavy.
jirikzaboj
jirikzaboj
2 829 bodů
5
Docela necitlivý pohled na Holmes Family. Prvních 5-10 minut možná za to stojí vidět, ale zbytek je jen opravdu odfláklý scénář s pěkným kostýmy, kulisami, průměrnými hereckými výkony a nezajímavým příběhem. Ovšem Miĺlie si to dává s přehledem a ostatní se vlastně taky snaží. Ale pokud je to mizerně napsané, nic se s tím udělat nedá a to dokonce za docela fajn režie. Finále bylo fakt jedno z nejhorších, co jsem za poslední dobu viděl. Uvidím , jak se mnou zahýbe druhý díl. Ale nedělní Netflix výplach je to asi dobrej, i guess
PunisherEDNA
2 815 bodů
0
Další WOKE Netflix produkt na objednávku, jehož cílem je zmagorit publikum. Jak vůbec mohou tito scénáristé získat práci? Tohle je ukázkový příklad toho, jak špatně vyjádřit feminismus během dvou hodin. Už od úvodního voiceoveru jsem tušil, že to bude špatné, ale očekával jsem aspoň zajímavé postavy, vzhledem k tomu, že jde o film zasazený do světa Sherlocka Holmese. Místo toho jsme dostali prázdný děj a ploché postavy. Tento film je odpad.
Flyer.Nick
2 520 bodů
4
Film bez pointy, celá nosná linka s hledáním matky nakonec vyšumí do prázdna, detektivní schopnosti a dedukce Enoly těm Holmesovým nesahají ani po kotníky a případy vyřeší spíš náhodou a se štěstím než cíleně. A pokud už na něco přijde sama tak nám film moc neukáže jak. Vizuál byl ale fajn a styl a i monology Enoly do kamery se mi prostě líbily.
Martrix
Martrix
2 452 bodů
7
Krásná ukázka toho, jak rozdílně se dá uchopit sherlockovský námět. Enola Holmes nemá nic společného s dynamickým pojetím Guy Ritchie, přesto je to neotřelé a hravé. Pravdou ovšem je, že úvod ve mě vzbuzoval rozpaky a cítil jsem se trochu nepatřičně...jako kdybych se nachomýtl k demonstraci za práva kojících matek. Cílovka Enoly se mi v prvních dvaceti minutách zdála být 12-15 let. Nicméně nakonec konstatuji, že je to nezávadné i pro starší ročníky. A to především díky Millie Bobby Brown, ze které se vyloupla velmi sympatická herečka, která bez problému utáhne celý film. Místy jsem měl pocit, jako bych se vrátil zpět v čase a viděl začínající Natalii Portman. Jsem si dost jistý, že si tímto filmem hlasitě řekla o pozornost mnoha producentů a režisérů. Cavill byl jako Sherlock překvapivě věrohodný a ze své postavy vytěžil v rámci vedlejší role asi maximum. Takže pro mě trochu překvapivě... díky Millie Bobby Brown a Bradbeerově jemné režii, je to lehce nadprůměrný, milý filmeček.
Marchikt
Marchikt
1 752 bodů
6
Feminismus z toho tak nějak sálal už z názvu. Což by nebyl problém, ale občas mi přišlo, že už to tvůrci tahají až moc na sílu. Každopádně Enola a Sherlock jsou super. Obzvlášť Sherlock v podání Henryho Cavilla sakra baví. A chtěl jsem aby byl ve filmu co nejvíc. Příběh je dostatečný a ani jsem od něj nic víc nečekal. Přeci jen to není o Sherlockovi, ale o Enole, která nemá žádné detektivní zkušenosti. Nebo má? Protože chvílema to vypadá, jakoby byla víc geniální než její bratr. Naštěstí její druhý bratr je naprostý hajz a dá jí do koncentráku pro dívky. Proč to? Byla tahle odbočka vážně tak důležitá? Celá druhá část filmu odbočila od hledání matky k záchraně týpka, kterého zná asi dva dny. Hloupá podívaná na chvíle, kdy nechcete přemýšlet ani o tom co si dáte k obědu. Ale v zásadě jsem se bavil.
Bordoshut
1 647 bodů
4
4/10 – Tak tohle je teda naprostý očistec. Nesnáším ty PG13 rádoby dobrodružné filmy, které se i přes svou do nebes volající dětinskost snaží působit smrtelně vážně. A jestli mě něco na filmu dokáže tak znamenitě a rychle nakrknout jako právě tento styl, pak je to boření čtvrté stěny. Neoznačil bych se sice za zarytého odpůrce této praktiky a umím ocenit, když se to nějakým vybraným způsobem režisérovi podaří. Nalijme si ale čistého vína: v 90 % se boření čtvrté stěny nese ve znaku kýčovité trapnosti, jež akorát vytrhává diváka z příběhu. Navíc se ještě čas od času najde nějaký líný vyčůránek (bez urážky pane Bradbeere), kterého v nějakém uměleckém amoku napadne, že přímé promluvy postavy k divákovi jsou vlastně skvělým způsobem, jak zrekapitulovat děj snadno a rychle, totiž bez zbytečného ukazování, záběrů a podobných krávovin. Tuhle techniku dotáhl mistr polopatického brebentění Bradbeer takřka k dokonalosti. On nejenže vždycky zopakuje, co jsme to právě viděli, on nám pomocí boření čtvrté stěny dokonce i sdělí zásadní informace, které jsme neviděli. Smekám pomyslný klobouček... Takže to máme dílo velmi poplatné mladé cílovce, které se tváří děsně dospělácky, a otravné boření čtvrté stěny. No a teď si k tomu ještě připočtěte Sherlocka Holmese. Ano, čtete správně. V tomto Díle se totiž vyskytuje Sherlock Holmes. Dále je tu jedna šedovlasá stařenka, která se při přeříkávání svých replik šklebí tak často a na tak nevhodných místech, až to vypadá, jako by to i jí samotné bylo k smíchu. Jenomže k smíchu to bohužel vůbec není. Pročpak? Protože zmíněné teatrálně ponuré pojetí absolutně vylučuje jakýkoliv humor po celé ty 2 úmorné hodiny. Jediné, a to doslova a do písmene, co tenhle snímek drží nad vodou, je skvělá Millie, která zkrátka hrát umí a snažila se postavu Enoly ztvárnit co nejsnesitelněji. Nicméně ani její energie nezmění nic na scénáři a ani na tom, že postava, kterou hraje, je všehovšudy otravný všeználek a všeuměl. A samozřejmě je Enola také feministka, bez tohohle malého detailu by se už dnes totiž film o ženské hrdince v hlavní roli neobešel. No prostě bída a děs. Scénář také stojí za starou bačkoru – modifikovaná verze staré známé pasty o ztraceném člověku a někom, kdo po něm celý film pátrá, na mě vážně dojem nedělá. Nejvíc mě asi ale vytočilo to smrtelně vážné pojetí tak bezzubé a defacto nevinné zápletky. Buďto děláte film pro dospělé, anebo film pro děti. Netočíte dětský příběh vyzrálým příběhem, zrovna tak jako neservírujete malý chod pro děti na velkém dospěláckém podnose. To pak není film, nýbrž navoněná bída. Nemístná poznámka: "Zdravíme Kokyho."