Aja je fakír z malé indické vesničky. Místo zvláštních fakírských schopností disponuje vybroušenými triky a talentem podvodníčka. Jeho matka ho vyšle na tajemnou misi – má v Paříži navštívit Eiffelovu věž. Neshoda s excentrickým taxikářem Aju zanechá kousek od Paříže, v obchodě Ikea. Tam potkává tu nejkrásnější ženu, jakou kdy viděl, okouzlující Marii. Ale jeho naděje na lásku je zmařená, když v Ikei náhodou uvízne ve skříni, která je i s ním zabalena a odeslána do Anglie. Tak začíná Ajova nedobrovolná, ale o to bláznivější cesta čtyřmi kouty Evropy. (Bioscop)
Hodně příjemná romantika. Tyhle útěky za snem z těch různých slumů jsou většinou sázkou na jistotu, a tady tomu není jinak. Sympatické obsazení a nemít to ten doslovný konec, tak je to ještě lepší.
Podobně přiblblý úsměv na tváři behem celého filmu, jsem měl třeba u Amelie z Montmarteru, nebo Lizy, liščí víly. Bez ohledu na režiséra, nebo původ peněz, jsou to filmy, které v sobě mají zvláštní evropský půvab, jsou hravě milé, bez zbytečného násilí a jde o originálně napsané příběhy. A Podivuhodná cesta fakíra, který uvízl ve skříni má ještě něco navíc. Tvůrcům se podařila neuvěřitelná indy-euro fůze. Hudební číslo v londýnském deportačním úřadě...mazec. Díky tomu indickému podkladu je to všechno barevné a pitomoučce pozitivní. Objektivně to není "velká komedie o které se mluví", ale mě se parádně trefila do vkusu. Přitom to vlastně tak úplně komedie není, nebudete hýkat smíchy, dialogy nejsou prošpikované hláškami...ale je to celé úsměvné a náladu pozvedající.
Na mapě Evropy zobrazené při cestování Aji je hlavní město Švýcarska Bern označeno nesprávně. Červená hvězda označená jako "Bern" se ve skutečnosti nachází v Curychu.
Když byl projekt oznámen, byly součástí obsazení Alexandra Daddario, Uma Thurman a Gemma Arterton.