Mark Felt: Muž, který zničil Bílý dům

62%
Mark Felt: Muž, který zničil Bílý dům
Plakát traileru

Příběh Marka Felta, který pod kódovým jménem "Deep Throat" pomohl novinářům Bobu Woodwardovi a Carlu Bernsteinovi v roce 1974 odhalit aféru Watergate.




Brenan88
Brenan88
47 170 bodů
6
Tam kde končí Akta Pentagon začíná Mark Felt jenž pomohl odhalit zločiny Bílého domu a "svrhnout" prezidenta Nixona. Osobně mám s tímto snímkem stejný problém jako právě s Akta Pentagon. Příliš se nezajímám o Americké dějiny a všechny tyhle události znám jen okrajově. Snad i proto mne filmy obsahově příliš nebavily. Na druhou stranu mne utvrdili v tom,že si v nejbližší době pustím Všechny prezidentovi muži a doženu tak dlouhodobý rest. K tomuto snímku mám jednu velkou výtku a to,že se mi zdál stejně jako hlavní postava chladný a bez emocí. Dějová linka s dcerou tak působila zcela rušivě a zcela bych jí vynechal. Herecky velmi dobré a hlavně Liam Neeson překvapil. Ani si nepamatuji kdy jsem ho naposledy viděl ve vážné roli. Každopádně příjemná změna,kterou bych rád uvítal i v budoucnu. Ve srovnání s nedávnými Akta Pentagon je Mark Felt slabším filmem,ale rozhodně stojí za shlédnutí. PS: Trochu bych změnil ten dlouhý všeříkající název.
martin-mickey-stusak
martin-mickey-stusak
36 594 bodů
6
Aféra 'Watergate’ odvyprávěná zase z poněkud jiného úhlu. Jak praví Wikipedie: ‘Mark Felt byl hlavní poskytovatel informací v době aféry Watergate. Tehdy vykonával funkci náměstka ředitele FBI a bez přehánění je možno jej označit za nejúspěšnějšího ´whistleblowera´ všech dob, neboť si udržel svoji pozici v zaměstnání a přístup k informacím, aniž by jeho identita byla po celou dobu odhalena.’ A právě o tom tento snímek je. Veze se však na skromnosti takové obyčejné vyprávěnky. Co všechno bylo z historie použito a co, po pochopitelně hlavně kvůli stopáží, vynecháno, ví jen historikové. Liam Neeson si tedy po řadě drsných akčních snímků střihnul politický film, kde sice v má roli právě Marka Felta určité charisma, ale přesto jakoby k celkovému dojmu něco chybělo. Příběh je poskládaný z různých jednání a tak, jako celek, vyznívá spíše klipovým dojmem. To zapříčinilo, že příběhu chybí napětí a vůli diváka zaujmout. Co se týče aféry ‘Watergate’, je potřeba už o tom něco znát, jinak hrozí úniky o co vlastně konkrétně jde. Sice samozřejmě nechybí dobové záběry, ale na celkový dojem je to prostě málo. A tak snímek může posloužit snad jen jako malá připomínka něčeho, co Ameriku ve veřejném mínění ovlivnilo tak mohutně, že ji to v poklidu nenechává spát do dnešních dnů.


Dodatečné informace

Původní název:
Mark Felt: The Man Who Brought Down the White House (více)
  • USA Mark Felt: Muž, který zničil Bílý dům
  • USA Mark Felt: The Man Who Brought Down the White House
  • USA El Informante
  • USA Mark Felt: Muž, který zradil
  • USA Mark Felt: Pád Bieleho domu
  • USA The Secret Man
  • USA The Secret Man : Mark Felt
  • USA The Silent Man
Země původu:
USA
Tržby:
4,37 mil. USD (celosvětově)
Ocenění:
Žádná ocenění

Podobné


  • V jednom okamžiku filmu má postava na sobě sluneční brýle Ray-ban s logem vytištěným na nažloutlých sklech. Společnost Ray-ban tiskla logo na čočky až někdy v osmdesátých letech.
  • Na začátku filmu, který začíná v roce 1972, je ve scénách z Washingtonu DC vidět rok staré Národní muzeum afroamerické historie a kultury.
  • Během jedné ze scén jízdy autem v oblasti Washingtonu projíždí auto kolem památníku veteránů druhé světové války, který v době natáčení filmu neexistoval.