Hlavními hrdiny příběhu jsou Thomas Alva Edison a George Westinghouse. Jejich snaha o vytvoření trvalého elektrického systému vešla do dějin. Edison upřednostňoval pro rozvod elektrické energie stejnosměrný proud před střídavým, který podporoval Westinghouse Electric a řada evropských společností.
Nemůžu říct, že je to vyloženě špatný ilm, ale nezaujal mne. A to mám historické filmy ráda. Já nevím... je to moc popisné a současně málo srozumitelné. Pro laika, který nerozumí elektřině je obtížné orientovat se v těch technických informacích. Moderní pojetí zfilmování této historické době taky moc nesluší. No prostě viděla jsem už lépe zpracované filmy na téma skutečných událostí.
Producent Harvey Weinstein právě dohlížel na střih filmu, když deník New York Times zveřejnil první zprávu o tom, že sexuálně obtěžoval členy svého štábu a hollywoodské herečky. Dlouho po nechvalně proslulém Weinsteinově skandálu, který vyvolal hnutí #MeToo a #TimesUp, byl snímek "Válka vynálezců" (2017) prodán společnosti 101 Studios a premiéra finální verze je naplánována na říjen 2019.
Většina zobrazeného železničního vybavení je britská a příběh se odehrává v USA.
Film zobrazuje popravu Williama Kemmlera na elektrickém křesle, jako by k ní došlo ve stejnou dobu jako k otevření Kolumbijské výstavy v Chicagu, ale Kemmler byl popraven v roce 1890 a Kolumbijská výstava byla otevřena v roce 1893.