Zajímavosti 12
- Larry Kane (který cestoval s Beatles na jejich počátečním turné po Severní Americe) v knize z první ruky komentuje koncert ve Vancouveru v Britské Kolumbii. Na přiloženém videu je v pozadí vidět taxikařící letadlo a v popředí policejní auto. Policejní auto má však na boku nápis OPP, což znamená Ontario Provincial Police, takže tento videoklip byl ve skutečnosti z koncertu v Torontu v Ontariu.
- Poté, co byl ve filmu představen Brian Epstein, v rozhovoru uvedl, že je poprvé viděl v Cavern Clubu. Ukázali fotografii Beatles v Cavern Clubu s Ringo Starrem. Když pan Epstein poprvé viděl Beatles, byl bubeníkem Pete Best.
- V divadelním speciálu koncertu ze stadionu Shea Stadium George při písni "A Hard Day's Night" velmi viditelně přepne na svou dvanáctistrunnou kytaru Rickenbacker, ale během písně se objeví několik záběrů, jak místo ní náhle hraje na Gretsch.
- V červnu 1964 Ringo Starra vyřadil ze hry zánět mandlí a hltanu; v prosinci téhož roku mu byly mandle odstraněny.
- V seznamu pamětníků v závěrečných titulcích není Brian Epstein uveden.
- Tento film vznikl díky spolupráci Rona Howarda s Nigelem Sinclairem, který byl výkonným producentem Ronova předchozího filmu "Rivalové" (2013). Sinclair, který produkoval svůj podíl na rockových dokumentech (""George Harrison: Living in the Material World" (2011)" atd.), byl ohromen Ronovým hudebním dokumentem "Made in America" (2013) a jednoduše ho přizval ke zpracování.
- Láska Rona Howarda k Beatles začala v jeho deseti letech, kdy je poprvé viděl ve filmu "Meet The Beatles (1964)". Jeho první žádost fanoušků byla o paruku Beatles.
- Během závěrečných titulků George Harrison vzpomíná na jejich sekretářky. Mezi nimi je Freda Kellyová, která pro Beatles pracovala po celou dobu jejich kariéry, jak o ní vypráví dokumentární film "Good Ol' Freda (2013)".
- Premiéry v Londýně se zúčastnili Paul McCartney, Ringo Starr, Yoko Ono a Liam Gallagher a Noel Gallagher.
- Ve scénách natočených během turné Beatles v červnu 1964 v Nizozemsku, Hongkongu, Austrálii a na Novém Zélandu je vidět náhradní bubeník Jimmy Nicol, ale není o něm zmínka. Nicol byl najat na záskok, když byl v předvečer turné Ringo Starr hospitalizován s angínou.
- O digitální remastering nahrávek Beatles pro soundtrack se postaral Giles Martin, syn legendárního producenta Beatles George Martina.
- Název titulní písně je dílem náhody, k níž se hlásí Paul McCartney. McCartney měl zákaz řízení kvůli překročení rychlosti, a když jednoho dne cestoval do domu Johna Lennona v autě s řidičem, nečinně se zeptal řidiče, zda tvrdě pracuje. Řidič suše odpověděl: "Osm dní v týdnu".