Oscarový Russell Crowe, hrdina z Gladiátora nebo Čisté duše, se v novém výpravném filmu vydává na Cestu naděje. Čeká ho dobrodružná pouť napříč neklidným Tureckem po první světové válce, kde pátrá po osudu svých tří synů, kteří se nevrátili z bitevního pole. Epický a silný příběh plný odhodlání je osobním projektem Russella Crowea, vedle hlavní role zarputilého otce totiž snímek Cesta naděje i režíroval.
Australský farmář Joshua Connor má zvláštní talent pro hledání vody pod zemí ve vyprahlé krajině. Svůj instinkt bude muset využít v životním dobrodružství, aby se v cizí nepřátelské zemi dostal na místo nejděsivější bitvy první světové války a našel své tři syny. Cesta ho z australského kontinentu vede do Konstantinopole (dnešního Istanbulu), na rozhraní Evropy a Asie, doprostřed chaosu hroutícího se impéria Osmanské říše. Connor se musí zorientovat v neznámém prostředí plném exotiky. S nečekanou pomocí pak začíná soukromé válečné tažení, neméně velkolepé než to, které zde nedávno skončilo. Další hvězdou filmu je Olga Kurylenko ( Quantum of Solace, Nevědomí ) jako krásná majitelka hotelu, ve kterém hlavní hrdina přebývá. (Bontonfilm CZ)
Není to špatný film, námět vlastně velmi dobrý , ale potenciál ne zcela využit. Russel Crowe = dobrá volba ( dva platy také dobré :) ). Příběh je ale místy velmi velmi utahaný a nudné pasáže nelze jen tak v klidu prominuout. Závěr slušný.. celkově mi to ale nedá za více než 70% a to s přimhouřeným očkem za režizérský debut Russella Crowe.
Na debut celkem dobré. Hlavně z řemeslného hlediska. Válečné scény na jedničku, ty komorní taky mají svou sílu, ale problém je že ten mix romantiky a válečného dramatu spolu až tak moc nefunguje. Navíc hlavnímu hrdinovi šlo všechno až podezřele na ruku.
Většina natáčení filmu "Cesta naděje" probíhala v Austrálii a začínalo se interiéry na zvukové scéně v Sydney. Scénograf Christopher Kennedy použil při tvorbě jednotlivých dekorací barvy i textury, aby vytvořil kontrasty mezi Austrálií a Tureckem.
Druhý australský celovečerní film o Gallipoli, který získal cenu AACTA (dříve AFI - Australian Film Institute Award) za nejlepší film. Prvním byl film Petera Weira "Gallipoli" (1981). Avšak snímek "Cesta naděje" (2014) získal tuto cenu shodně s filmem "The Babadook" (2014). Všechny tři filmy byly alespoň částečně natočeny v Jižní Austrálii. Oba filmy o Gallipoli se natáčely částečně v této zemi, film "The Babadook" se natáčel celý v Jižní Austrálii.
V dnešních válečných filmech," uvažuje režisér Russell Crowe, "je důležité udržet hranici, kdy uctíváte válečníka, ale zároveň odsuzujete válku. A já věřím, že 'Cesta naděje' to rozhodně dělá. "Vypráví o ztrátě a zármutku," uzavřel, "ale příběh je nakonec život potvrzující a velmi pojednává o lásce v mnoha jejích různých podobách. Další klíčovou věcí v životě je prostá potřeba vytrvat; ať už přijde cokoli, musíte najít způsob, jak jít dál, a to vyžaduje naději. Naděje je jedním ze základních principů lidství a já doufám, že si ji diváci odnesou připomenutou."