Muž Taiči

58%
Muž Taiči
Režisérský debut Keanu Reevese sleduje cestu zápasníka (Tiger Hu Chen), který sa dostane do nebezpečných a nelegálních soubojů bez pravidiel, řízených místním fanatikem (Keanu Reeves). Tam sa střetne v boji na život a na smrt se známými tvářemi asijské kinematografie a také vycházející hvězdou Iko Uwais.



Brenan88
Brenan88
47 170 bodů
6
Na to že to byl režisérský debut Keana,nebylo to vůbec špatné.Bohužel film asi neudělá díru do světa a za chvilku si na něj nikdo ani nevzpomene. V dnešní době už tak nějak není místo pro "bojové" filmy. Lidé mají raději letní blockbustery a silně pochybuji,že někoho bude zajímat film v němž účinkuje ten nejvíce nesympatický asiat,kterého Keanu našel někde v tržnici. Bojové sekvence byli natočené velmi pěkně a přehledně a co se závěrečného souboje týče,tak ten na mě působyl spíš rozpačitě. Velkou mírou se o to zapříčinil sám Reeves a to proto,že jeho pohyby nepůsobyly přirozeně a to je na velké finále obrovská škoda. Chtělo by to pro příště ještě trošku potrénovat :) Ve výsledku bych to viděl na nějakých 60%
Chrustyn
Chrustyn
44 045 bodů
4
Reevesevi se asi v "Matrixu", tak zalíbilo bojové umění, (ačkoliv tam se jednalo o kung-fu) že se ve svém režijním debutu rozhodl vydat na pole krvavých soubojů. Vypráví standardně stavěnou báchorku o nadaném mladíkovi, který se zaplete do nelegálních zápasů vedené drsným psychopatem (sám pan režisér) a kde přežije jen díky svým schopnostem bojových umění. Prakticky ničím výrazný, nebo zajímavý snímek, který nemá ani v rámci akční zábavy co nabídnout a už vůbec nefunguje jako vážně míněný nebo dokonce napínavý film. Keanu je zde špatný jako režisér i jako herec (jeho závěrečný souboj je absurdně směšný) a akční scény jsou naprosto obyčejné a nezajímavé. V rámci žánru bych z fleku vyjmenoval tak 10 výrazně lepších snímků než je tento a porazily by ho i staré Van-Dammeovky.
martin-mickey-stusak
martin-mickey-stusak
36 703 bodů
8
Tchaj-ťi-čchuan, zkráceně tchaj-ťi (taichi, taiji), je cvičení pro zdraví, umění sebeobrany a forma meditace v pohybu. Tchaj-ťi má kořeny v čínské taoistické filosofii a je výjimečně komplexním a účinným nástrojem k harmonizaci a kultivaci energie na všech úrovních našeho bytí. Ani s tímto vysvětlením o co vlastně jde nás tvůrci neopomněli obeznámit. A je to dobře, neboť velmi málo diváků se v bojových umění a jejich vlivu na člověka vyzná. Velmi jednoduchý příběh opírající se o nelegální souboje vysílané po internetu především poukazuje na skutečnost, jak jednoduché je ztratit sám sebe. Být dobrým člověkem na těle i v duchu není vůbec snadné. Tvůrci se sice nesnažili vytvořit lecjaké veledílo, ale po režijní stránce, což má na svědomí jako svůj režijní debut samotný Keanu Reeves, je to ukočírováno zdařile a pokud se někde objevila chybička, mistrovská kamera Elliota Davisjie ji dokázala velmi dobře zakrýt. Zápasy mají drive a patřičný adrenalin, ale bohužel k dokonalé vizualizaci opět kazí viditelně používané lana. Přes tento holý fakt nelze přejít. Film je tedy hlavně o buddhismu, rozjímání a duchovnosti obecně, takže pokud divák nesleduje tuto myšlenku a je zaměřen pouze na akci, bude velice zklamán. Akce je tu až druhořadá záležitost. Bohužel.

Dodatečné informace

Původní název:
Man of Tai Chi (více)
  • USA Muž Taiči
  • USA Man of Tai Chi
  • USA El poder del Tai Chi
  • USA Muž Tai Chi
  • USA Muž taiči
  • USA Muž tajči
Premiéra v ČR:
1. 11. 2013
Distributor:
SkyShowtime
Země původu:
USA, Čína, Hong Kong
Rozpočet:
25 mil. USD
Tržby:
2,05 mil. USD (celosvětově)
Čeština:
Muž Taiči je dostupný s českými titulky
Ocenění:
Žádná ocenění

Podobné


Powered byJustWatch

  • Keanu Reeves měl problém najít masku, která by se mu líbila a kterou by mohl používat. Když mu ale kostýmní výtvarník Joseph Porro prezentoval tu "černou", byl s ní velmi spokojený.
  • Keanu Reeves měl problém najít masku, která by se mu líbila a kterou by mohl používat. Když mu ale kostýmní výtvarník Joseph Porro představil tu "černou", byl s ní velmi spokojený.
  • Pro film vytvořili vlastní formu tai-či "Ling Kong", protože Reeves nechtěl uvést, že se jedná o některou z ostatních tradičních forem, aby je pak odborníci označili za směšování stylů.