Animace je něco, co úplně nechápu. Miluji ji a obdivuji. Stále ale nechápu, jak dokážou všechny ty skicy, náčrtky a obrázky spojit v něco nádherně pohyblivého. Nechápala jsem to už ve 2D podobě, loutkové a v té současné 3D ještě víc. :-) Přijde mi to skutečně jako kouzlo a mám před animátory neskutečný obdiv a respekt.
Články 14
V animovaných filmech toho dospělý divák mnohdy najde víc než dětské publikum, kterému je tato tvorba prvotně určena. A je to poměrně logické, protože filmy pro děti natáčí a vymýšlejí dospělí. A je to dobře, koneckonců do kina s nimi chodíme i my, takže se máme čím bavit.
Životopisný snímek o životě a smrti princezny Diany opanoval víkendové tržby. Druzí skončili Šmoulové 2 (2013), nečekaný hit letních měsíců. Třetí příčka patří historickému dramatu z koncentračního táboru Colette (2013). Šest z osmi premiér minulého týdnu se do Top 20 nedostalo!
Jméno kanadského režiséra Denise Villeneuvea zatím moc lidí nezná, na festivalech si ale tenhle chlapík již vydobyl pověst šikovného filmaře. Jeho první áčkově obsazený projekt vzbuzoval nemalá očekávání. A nezklamal.
Fanoušci léta volali po novém pokračování Riddicka. A Vin Diesel jim naslouchal, neboť má postavu zabijáka ze všech svých rolí nejraději. V rámci tvůrčí volnosti (možnost natočit eRko) se tentokrát tvůrci spokojili s nižším rozpočtem.
Po vzletu přichází pokles, nebo rovnou pád. Šmoulové 2 (2013) se vracejí na vrchol žebříčku tuzemských tržeb. Druhé je sci-fi Elysium (2013) a na třetí místo se propadla Letadla (2013), nejúspěšnější snímek předchozího žebříčku.
Jo, rozjívené náctileté fanynky, to je ta nejlepší kupní síla. Myslete si, co chcete, ale pro producenty je tah na "mladé a neklidné" dívky snová zlatá žíla. A kdo z toho již léta úspěšně profituje (vyjma Barbie a Hugha Hefnera)? Boybandy!
Potvrzuje se to opět a znovu, většinu tržeb v tuzemských kinech mají na svědomí animáky pro děti a peněženky dospělých. Letadla (2013) si vysloužila zlato, druzí Šmoulové (2013) mají stříbro a Líbánky (2013), novinka Jana Hřebejka, si sáhly na bronz.
Šeptanda dokáže zázraky a může z relativně nenápadných filmů učinit obří hity. Chvíli ale trvá, než zapracuje. O víkendu se do amerických kin vetřely hned dva filmy, které nemají o dobré reakce nouze. Finanční ohlas je ale prozatím slabší.
Existuje nepsané pravidlo pro americká kina, že jakmile natočíte černošský film, máte diváckou základnu jistou. Snímek The Butler, vyprávějící příběh Eugena Allena, černocha, který pracoval jako sluha v Bílém domě a obsluhoval osm prezidentů, měl proto úspěch předem daný. A nedal svým konkurentům šanci.