Politický seriál Sedm schodů k moci slaví na obrazovkách televize Prima solidní úspěch. I když ve sledovanosti zatím v neděli neporazil oblíbený Smysl pro tumor, stačil si vybudovat velkou fanouškovskou základnu. Na sociálních sítích se šíří hlasy o povedeném politickém dramatu a diváci napjatě vyhlížejí každý další díl. Jakými podobnými kousky, jimiž se možná čeští tvůrci také malinko inspirovali, si můžete zpříjemnit týdenní čekání?
Články 4
V cimrmanovském jazyce by se nečinnost jedince při týmové práci vysvětlila jednoduše tak, že daná osoba všechno organizuje. Televizní showrunneři mají u svých projektů absolutní rozhodovací moc, ale jejich úspěch se pochopitelně odvíjí od toho, co na streamovací služby a publiku doručí. Nebo to tak alespoň chodilo.
Seriál Neskutečná Anna (Inventing Anna), který je ke zhlédnutí na Netflixu, vypráví skutečný příběh v Rusku narozené podvodnice, jež zvládala po čtyři roky klamat a finančně vysávat newyorskou smetánku či prestižní bankovní řetězce. Reálné události ovšem cíleně dramatizuje a v mnoha ohledech je stejně problematický jako jeho protagonistka, lačnící po slávě za každou cenu. Co na seriál říkají kritici, fanoušci či samotná Anna Vadimovna Sorokina, vystupující pod pseudonymem Anna Delvey?
Jak bývá pravidlem, i letos byla americká seriálová sezóna zakončena udílením prestižních televizních cen Emmy. Perníkový táta si konečně došel pro sošku za nejlepší dramatický seriál, své si ukouslo i kontroverzní drama Ve jménu vlasti, rozjuchaný televizní film Liberace! a oblíbený sitcom Teorie velkého třesku.