Zajímavosti o Na hraně zítřka

85%

Zajímavosti 90

  • Faktická chyba : Když Rita a Cage vyjíždějí z podzemního parkoviště, začne se v horní části rampy zvedat závora. Strana těchto ramp obrácená k protijedoucím vozidlům je v podstatě dvoumetrová zeď, není možné, aby ji auto použilo jako rampu, prostě by na ni najelo. I kdyby auto přijíždělo z opačného směru, použité (skutečné) rampy nejsou dostatečně široké na to, aby do nich narazila obě kola najednou, zejména u větších aut, jako je jaguár.
  • Faktická chyba : Když Cage a Rita trénují na střelnici, Cage střílí v dynamické konfiguraci 360 stupňů (např. na protivníky ze všech stran). Předtím jsme viděli, že střelnice je na jednom konci otevřená a zjevně určená pro tradiční statickou střelbu. V jednom okamžiku je nám ukázáno, že kulka z Cageovy zbraně jen těsně mine Ritu. Střelba z plně automatické zbraně v rozsahu 360 stupňů takovýmto nebezpečným způsobem by na vojenské základně nebyla povolena, protože by pravděpodobně vedla ke smrti Rity i přihlížejících, které vidíme poblíž.
  • Faktická chyba : Když výsadková loď narazí do hromady aut, její přední část se zvedne a rychlost se sníží; Rita by měla setrvačností buď narazit do přední konzoly, nebo ji to vymrští skrz čelní sklo. My však vidíme, jak je vymrštěna do zadní části kabiny.
  • V časové smyčce, která následuje po Ritině smrti na farmě, se Cage přiblíží k Ritě ve výcvikové aréně. Rozmyslí si to a řekne: „Omlouvám se, že vás ruším, seržante.“ Rita si to rozmyslí. Za Cagem, když to říká, jsou dveře do arény přeplněné vojáky. Když však Cage odchází, jsou všechny dveře prázdné.
  • Minivan, kterým Rita a Cage jezdí v Evropě, je Renault Espace Mk IV. Zobrazené rádio však pochází z Toyoty Prius a vůbec se nepodobá palubní desce Espace.
  • Když Cage po přistání v Londýně vystupuje z vrtulníku, voják mu bere zavazadla, ale v pozdějším záběru se tentýž voják stále blíží k vrtulníku.
  • Při prvním rozhovoru s generálem Brighamem má Cage rozepnutý jeden z knoflíků u saka. V dalším záběru má sako pečlivě zapnuté.
  • Zatímco Cage čeká, až mu seržant Farrell řekne počet kliků, ohlédne se, vidíme, jak se k němu přímo blíží dvě APC. Poté, co začne dělat kliky, nám znovu ukážou obě APC, ale nyní to druhé vypadá, jako by se právě otočilo zpoza rohu.
  • Když se Cage probudí poté, co uvidí, kde je Omega, uvědomí si, že je napojen na krev a krevní vaky jsou téměř plné. Po krátké výměně názorů se zdravotní sestrou jsou vaky náhle prázdné.
  • Jizva na Ritině čele je v některých záběrech prakticky v odstínu kůže (jako by byla stará a vybledlá), v jiných je jasně červená (jako by byla nová), ačkoli se celý děj odehrává v rozmezí 24 hodin.
  • Akce pokračující poté, co Cage přejede náklaďák, pod který se skutálí, by mohla naznačovat, že každá smrt způsobí novou časovou linii. Pravděpodobnější je, že Cage nebyl zabit okamžitě, a tak jsme viděli, jak na jeho zranění reagují jiné postavy před jeho smrtí a resetují den. Pokud by každá smrt skutečně vytvořila novou časovou linii, pak existuje obrovské množství realit, kde je Rita stíhána za chladnokrevné zabití spolubojovníka ve výcvikovém simulátoru. Nicméně postava Billa Paxtona říká: „Co sis sakra myslel, synku?“ poté, co Toma Cruise přejede. Což by mohlo naznačovat, že Tom byl naživu ještě několik vteřin poté, co ho přejel náklaďák, během nichž k interakci dojde.
  • Cage přiznává, že toho o Kuntzovi moc neví, protože „moc nemluví“. Kromě toho, že je tato postava tichá, nesdílí s Cagem ani žádné bojové scény, protože před každou bitvou - včetně té závěrečné v Louvru - umírá na výsadkové lodi.
  • Na konci filmu, těsně předtím, než postava Toma Cruise zničí Omegu, je scéna, kdy otevře ruku a odhalí několik pojistek granátů, čímž diváka připraví na blížící se výbuch. Tato scéna je podobná jeho scéně ve filmu "Válka světů" (2005), kde je Cruisova postava téměř vcucnuta do mimozemského stroje, ale je vytažen kolegy. V této scéně také odhalí několik granátových kolíků, což naznačuje, že po několika vteřinách vybuchne v interiéru stroje několik ručních granátů.
  • Při prvním představení Cage hraje v pozadí kasáren skladba „Bright Lights Big City“ od Garyho Clarka Jr. Text písně „...you're gonna know my name by the end of the night“ funguje jako předzvěst. Za zmínku také stojí, že píseň není v následném přehrávání scén z kasáren.
  • Zvrat: Během útěku z parkoviště přívěsů říká Američan Cage Ritě, aby odpojila karavan (britský výraz pro obytný vůz/přívěs). Později se Rita, Britka, zmíní, že zapomněla odpojit přívěs (americký výraz pro karavan). To je vlastně zcela přirozené: každý používá slovo, kterému ten druhý nejlépe rozumí.
  • Nebyl žádný logický důvod, proč by Rita a Cage měli utíkat z kanceláře generála Brighama s transpondérem, protože ten mohl být do Cage zabodnut, když byl u generála. Po zjištění polohy Omegy by pak bylo možné den vynulovat, aniž by bylo nutné riskovat útěk z budovy.
  • Mimozemský sliz, který je vidět těsně před první časovou smyčkou, byl vyroben z Angel Delight (klasický britský dezert), který Tom Cruise nikdy předtím nejedl. Tak mu chutnal, že ho jedl po zbytek natáčení a prý ho teď jí každý týden.
  • Dům, ve kterém odpočívají, je stejný dům z "Looper: nájemný zabiják" (2012), další film s Emily Blunt.
  • Ve filmu válka s Mimiky končí, protože byla zničena „Omega“, zdroj, který ovládá mateřskou mysl Mimiků, a tím je nadobro zastavila. V románu však žádný „Omega“ ani jediný zdroj, který by ovládal Mimiky, neexistuje a válka s nimi pokračuje i po skončení románu.
  • Polibek Cage a Rity před poslední bitvou byl zcela improvizovaný Emily Blunt. Tomu Cruisovi a režisérovi Dougu Limanovi řekla, že „to prostě bylo správné“. Ve scéně je patrné Cruisovo překvapení, než se rychle vrátí do role a polibek opětuje.
  • Den je ukázán, že se resetuje celkem 26krát (25 resetů, které zahrnují explicitně naznačené resety ukazující smrt Rity na bojišti při pokusu dostat se z pláže, plus závěrečný reset). Ačkoli bylo explicitně ukázáno pouze 26 resetů, je naznačeno, že Cage resetuje den stokrát, možná tisíckrát.
  • V manze Rita nikdy neztratí schopnost resetu a může cítit, že čas mění někdo jiný. Na konci mangy si Rita uvědomuje, že když oba umí měnit čas (v důsledku čehož by nepřítel nikdy neskončil), Rita řekla Cageovi, aby ji zabil, aby byl jediný, kdo má tuto schopnost. Rita umírá a Cage žije dál a bojuje.
  • Přestože je Tom Cruise v každé scéně, nemá během posledních šesti minut filmu žádný dialog.
  • Hlas Emily Blunt byl použit jako hlasatelka rádia, když spolu jedou v minivanu. Je také použita pro zdravotní sestru, která se stará o Cage po jeho autonehodě v Londýně, když mu dávají transfuzi krve - herečka, která ji hraje, nikdy nepohne rty, ale má přidané tři krátké repliky mimo kameru. To provedla Bluntová v postprodukci.
  • Tom Cruise chtěl, aby Cageova úmrtí byla děsivá a zároveň humorná, a přirovnal je ke kresleným filmům „Wile E. Coyote a Roadrunner“, kde je první z nich vždy komicky zraněn při mnoha neúspěšných pokusech chytit druhého.
  • Během natáčení byl původně pro film napsán alternativní, mnohem temnější konec: když se Cageova skupina blíží k Paříži ve výsadkové lodi, informuje vojáky, že nesmí zabít Alfu, jinak to způsobí časovou smyčku a „budeme tady zase vést tenhle rozhovor a ani o tom nebudeme vědět“. Během bojů se jeden z vojáků oddělí a je konfrontován s Alfou, takže je nucen ji zabít. Omega pak reaguje resetováním dne a my jsme skutečně zpět svědky stejného rozhovoru ve výsadkové lodi. Právě když zazní věta „Vsaďte se, že budou mít plán, jak nás všechny zabít“, je loď ostřelována, což znamená, že Mimikové využívají své znalosti o Cageově příchodu, aby získali převahu, a film končí. Byl to Tom Cruise, kdo nakonec přišel se šťastnějším koncem, kde Cage přežije v nové časové linii. Scénárista Christopher McQuarrie přiznal, že emocionálně uspokojivý konec byl pro některé kontroverzní, ale měli pocit, že diváci jsou v té chvíli už příliš vyčerpaní na to, aby film skončil tak drsně, zvlášť poté, co už bylo do filmu přidáno tolik komedie. Ve skutečně vydaném filmu jsou scény na výsadkové lodi, kde si vojáci prohlížejí Cageovo varování a jeden z nich říká: „Nezabíjejte Alfu, jinak se ani nedozvíme, že jsme spolu mluvili, a oni budou vědět, že přicházíme.“; když Mimikové začnou střílet na loď, někdo zařve: „Oni vědí, že přicházíme, Cagei!“. Tyto scény byly pravděpodobně natočeny pro alternativní konec.
  • Ve filmu to nebylo uvedeno, ale v manze je důvodem, proč Rita používá zbraň pro boj zblízka, to, že jí během „resetů“ často docházely náboje, což mělo za následek její smrt. Keiji (v manze) se také dozvěděl o výhodnosti zbraně pro boj zblízka a začal ji používat.
  • Když Hiroši Sakurazaka psal román, nápad mu vnukly videohry: znovu a znovu resetovat hru, dokud nenajde vítěznou strategii.
  • Ve scénách natáčených na Trafalgarském náměstí je na čtvrtém podstavci umístěna bronzová socha chlapce na houpacím koni od Michaela Elmgreena a Ingara Dragseta „Bezmocné struktury, obr. 101“. Umělecká díla na čtvrtém podstavci se pravidelně obměňují a tato socha byla na podstavci od února 2012 do dubna 2013.
  • Mimoni se neresetují jako Cage v knize, a tak plánují vyhrát válku. Protože jsou to vodní tvorové, Mimikové jednou připluli po Mississippi, aby zaútočili na Illinois. Mimikry dokázaly urazit 20 metrů za méně než vteřinu. Pohyby Mimiků jsou snadno čitelné. Mimikry nejsou příliš inteligentní tvorové a nedokážou si naplánovat něco takového, jako je přepadení ze zálohy v knize.
  • V úvodní scéně invaze, zhruba v 17.-20. minutě, jsou zřetelně vidět tři různé typy výsadkových plavidel: Krátká, ale poměrně široká jsou vznášedla LCAC, která operují z většiny amerických obojživelných plavidel, o něco delší a mnohem užší jsou jednotky LCU MK10 používané britskými LPD třídy Albion a mnohem větší se třemi velkými vějíři na vrcholu jsou ruské Zubry, které jsou zároveň největšími vznášedly na světě.
  • Doug Liman říká, že Paříž je jeho srdci velmi blízká a je to nejkrásnější město na světě; dříve zde natáčel film "Agent bez minulosti" (2002). Na tomto filmu měl možnost ukázat Paříž v úplně jiném světle.
  • Na začátku filmu je montáž různých hlasatelů, záběrů ze zpráv a veřejných činitelů, kteří se snaží vypořádat s mimozemskou invazí. Jedním z veřejných činitelů, které ukazují, je Hillary Clintonová, což naznačuje, že je prezidentkou Spojených států. Film byl uveden v roce 2014, dva roky před prezidentskými volbami v roce 2016.
  • V knize, kdyby se Cage nedostal do smyčky, nepotkal by Ritu, ale ve filmu se s Ritou setká na bojišti před smyčkou.
  • V jednom ze zpravodajských segmentů na začátku filmu je Tom Cruise superponován na kontrolní místnost s několika obrazovkami. Toto pozadí jsou recyklované záběry z filmu "Válečné hry" (1983).
  • Jak v tomto filmu, tak ve filmu "Na Hromnice o den více" (1993) vystupuje postava jménem Rita a oba se zabývají časovými smyčkami. V tomto filmu také Bill Murray štípne Andie MacDowellovou, aby dokázal, že zítřek už konečně nastal, v románu se Cage štípne sám, když se čas poprvé resetuje. V knize také Cage děsí cokoli nového, zatímco Bill Murray reaguje opačně.
  • Hiroshi Sakurazaka si myslel, že román je temný příběh, ve kterém postavy umírají nalevo i napravo, ale přesto byl s ním velmi spokojen. Při jeho psaní musel získat podněty od armády. V roce 2004 vydal All You Need Is Kill u Super Dash Bunko, populárního vydavatelství lehkých románů pro mládež, a vysloužil si tak první nominaci na cenu Seiun Award za nejlepší titul roku v oblasti japonské science fiction. V roce 2009 byl tento román úvodním titulem Haikasoru, unikátního imprintu zaměřeného na vydávání nejpoutavější současné japonské science fiction a fantasy pro anglicky mluvící publikum; jde o jeden z jeho nejoblíbenějších románů.
  • Zvuk mimiky v tréninkové aréně byl vytvořen zesílením zvuku dvou šermujících lidí.
  • Natáčení začalo v době, kdy scénář procházel několikanásobnou revizí.
  • Měl premiéru v Londýně, Paříži a New Yorku ve stejný den; jedna z premiér byla v pět hodin ráno a bylo mokro; Doug Liman řekl, že to svědčí o hvězdné síle Toma Cruise. Na londýnské premiéře filmu přistál Cruise s vrtulníkem na Trafalgarském náměstí. Emily Bluntová na jedné z premiér nazvala Cruise upovídanou Cathy. Na francouzské premiéře filmu byl k vidění jeden z exo-obleků.
  • Postava Jeremyho Pivena byla přidána během dotáček a skončila na podlaze střižny.
  • Rita ve filmu říká, že viděla svého velitele Hendrickse třistakrát umírat. Hendricks v románu však zemřel až při Ritině poslední smyčce, přičemž všechny předchozí smyčky přežil a ukázal Ritě, že ačkoli by mohla válku vyhrát, ne každý, koho se snaží chránit, přežije.
  • Zatímco ve filmu není Rita nijak sexualizována, dřívější verze scénářů obsahovaly scény, které to s její postavou zjevně dělaly. Jedna verze z roku 2011, kterou napsal Joby Harold, obsahovala celou akční scénu, v níž je Rita bez bojového obleku a během níž je téměř úplně nahá, pouze ve spodním prádle. Podobné scény byly i v jiných dřívějších verzích, jako například její sprchování nebo koupání, když se s Cagem schovávají v opuštěném domě před útokem Mimiků.
  • Myšlenka skafandru a výsadku byla okopírována z knihy Roberta A. Heinleina Hvězdná pěchota, na kterou byla v roce 1959 vydána autorská práva.
  • Guillermo del Toro pracoval na prvotním návrhu Mimiků, dokonce dělal náčrty, jak by měli vypadat, a radil, jak by měli znít. Během postprodukce se návrh mnohokrát změnil a Mimikové ve filmu se del Torovu návrhu podobají jen málo.
  • Emily Blunt tvrdí, že jí Tom Cruise při společné práci na filmu dával netradiční, ale motivující rady, vzpomíná na to, jak jí její hollywoodský kolega při natáčení akčního snímku z roku 2014 poskytoval tvrdou lásku, což je odklon od její typické romantické komedie. Cruise jí prý řekl, aby „přestala být taková p...a“, když se potýkala se svým pětaosmdesátikilovým kostýmem „Museli jsme nosit tyhle obrovské obleky, které by podle mě byly skvělé, kdybychom je vytvořili pomocí CGI, ale chtěli jsme to udělat hmatatelně,“ prozradila v podcastu SmartLess „Když slyšíte slovo ‚hmatatelný‘, říkáte si, že to zní hezky a útulně. Na těchto oblecích nebylo nic útulného. Bylo to tak 85 kilo. Byly tak těžké,“ pokračovala. „Když jsem si je poprvé oblékla, začala jsem brečet a [Cruise] nevěděl, co má dělat.“ Blunt řekla, že Cruise na ni „zíral“, když se stále více panicky oblékala do těžkého obleku. „Říkala jsem si: 'Tome, nejsem si jistá, jak to natáčení zvládnu,' a prostě jsem začala brečet,“ přiznala. „Řekla jsem: 'Mám z celého natáčení trochu panickou hrůzu'.“ Cruisova údajná odpověď ji opět rozplakala, ale v dobrém slova smyslu. „Dlouho na mě jen zíral, nevěděl, co má dělat, a pak řekl: 'No tak, přestaň být taková p--a, jo?“ dodala s tím, že ji to zaskočilo a rozesmálo.
  • Do role Billa Cage byl původně zvažován Brad Pitt.
  • První film Toma Cruise (mimo filmů Mission: Impossible), který na domácím trhu vydělal více než 100 milionů dolarů od filmu "Válka světů" (2005).
  • Emily Blunt se při přípravě na svou zdejší roli učila izraelskému systému sebeobrany „Krav Maga“.
  • Scénář k tomuto filmu byl v roce 2010 zařazen na Blacklist, seznam „nejoblíbenějších“ nenatočených scénářů roku.
  • Dougu Limanovi se film líbil, protože musel znovu natáčet stejné scény, dokud je nedotáhl do správného konce.
  • Američané v knize vyslovovali jméno Keiji jako Cage, proto se tak jmenuje i ve filmu.
  • Do filmu se dostaly pouze tři postavy z původního románu: Cage, Rita a Farell, ačkoli všechny tři byly oproti svým původním protějškům drasticky změněny. V románu se objevuje i postava zmíněná Ritou, Hendricks, a to ve stejné pozici, jakou zmínila ona, tedy jako její velící důstojník. Ve filmu však není nikdy vidět, pouze se o něm mluví.
  • Téměř celý se natáčel v Leavesden Studios, kde se natáčely filmy o Harrym Potterovi.
  • V knize začne Cageho bolet hlava z toho, že je tolikrát ve smyčce.
  • Rita byla pro svou statečnost veřejností přezdívána „Anděl od Verdunu“. Ve skutečnosti byl Verdun místem nejkrvavější bitvy první světové války ve Francii v roce 1916. Trvala téměř rok a podle odhadů v ní zahynul milion mužů na obou stranách a Mons byl v Belgii místem bitvy v roce 1914 a zrodil pověsti o tom, co mnozí považují za nadpozemský zázrak. Novinová povídka z roku 1914 o této bitvě s názvem „The Bowmen“, kterou napsal specialista na hororové příběhy Arthur Machen, vyprávěla o tom, jak během bitvy vojáci na obou stranách viděli „nadpřirozené“ středověké lučištníky, kteří se objevili na obloze a přiměli nepřítele k ústupu. Přestože se tomu Machen snažil zabránit, jeho příběh, který byl zcela smyšlený, rychle inspiroval populární a silně věřící vyprávění o „andělech z Monsu“. Bitva u Verdunu se odehrála o dva roky později a s andělskými zjeveními nebyla spojována, ale zdá se, že přezdívka Rita je inspirována příběhem o „andělech z Mons“.
  • Zvukový design bundy je stejná zbraň, jaká byla použita ve filmu "Vetřelci"(1986).
  • Po hlavních rolích ve filmech "Správci osudu" (2011) a "Looper: nájemný zabiják" (2012), je to již potřetí, co Emily Blunt hraje ve vědeckofantastickém filmu, kde se hlavní hrdinové snaží změnit budoucí události.
  • Dr. Carter odhaduje výskyt alfa mimikry přibližně na jednu ku 6,18 milionu. To by mohl být odkaz na zlatý řez, který je přibližně 1,618 ku 1 (nebo 1 ku 0,618) a vyskytuje se ve strukturách některých rostlin a živočichů.
  • Krajina a scenérie z „německé přehrady“ jsou ve skutečnosti z národního parku Torres del Paine v Chile (Patagonie). Světoznámá lokalita byla doplněna o přehradu pomocí CGI v blízkosti známé hory „Cerro de Aleta de Tiburon“ (Hora žraločích ploutví).
  • Když Rita vyjde z hangáru v bojovém oděvu s kostlivcem na bundě, jeden z pájkařů zvolá: „Podívejte, to je Full Metal B...“ a Rita ho udeří svým exoskeletem a násilím ho odstrčí z cesty. Herec, který hrál vojáka, byl Sebastian Blunt, její mladší bratr.
  • V první scéně bitvy na pláži říká nadrotmistr Farell: „Už jsou tady, zlí jako peklo a hustí jako tráva.“ A pak se objeví na pláži. Jedná se o odkaz na bitvu u Rorke's Drift během zuluské války v roce 1879. Když Zulové dorazili, aby zaútočili na britské pozice, hlásil hlídač: „Už jsou tady! Černí jako peklo a hustí jako tráva!“
  • Tom Cruise zahájil předprodukční práce na filmu 20. července 2012, necelý týden poté, co dokončil svůj film "Nevědomí" (2013).
  • V knize se Cage probouzí v 6:00 hodin, stejně jako Bill Murray ve filmu "Na Hromnice o den více" (1993), který je také uvězněn v nekonečném dni; Cage v knize také říká „pořád stejně, pořád stejně“ a Murray tuto hlášku dostal také.
  • Během úvodních titulků se Cage vyjadřuje k připravované operaci Downfall. V místnosti za ním je velení NORAD z filmu "Válečné hry" (1983).
  • V knize jsou mimikry relativně nemyslící žabí tvorové, které sestavují nanoboti. Nanoboti byli vysláni z planety vzdálené 40 světelných let, aby terraformovali Zemi před příchodem mimozemských osadníků, kteří dorazí později. O morálnosti teraformace světa, který by mohl ukrývat inteligentní život, mimozemšťané diskutovali, ale nakonec ji zavrhli.
  • Pokračování tohoto filmu je v předprodukci. Od března 2020 není známo datum premiéry filmu "Live Die Repeat and Repeat". Režisér Doug Liman, Tom Cruise a Emily Blunt by se měli vrátit ke svým rolím.
  • První autor scénáře k filmu, Dante Harper, který nezískal konečné uznání, prodal v roce 2010 svůj spekulativní scénář společnosti Warner Bros. za více než milion dolarů.
  • Film byl v USA uveden 6. června 2014, v den 70. výročí invaze v Den D za druhé světové války. Film má mnoho podobností s útokem na pláž v Normandii. Unikátní je, že měl premiéru ve dvou po sobě jdoucích událostech, které mají zrcadlit vylodění v Den D v přesném časovém sledu historické události. Premiéry zažily srovnatelné déjà vu povětrnostních podmínek, začínaly kolem šesté hodiny ráno SEČ v londýnském kině IMAX.
  • Bundy v knize váží 370 kilogramů a je jich 2 500, přičemž četu tvoří 146 osob. Bundy propůjčují vojákovi nadlidskou sílu. V knize je těžké se s bundou vypořádat; přirovnává ji k chůzi po vaječných skořápkách, aniž by se nějaká rozbila. Obléknout si bundu trvá až dvě minuty. Bundy snímají minutové svalové elektrické signály a každá je vyrobena na zakázku. Špatné oblečení by vám mohlo zlomit všechny kosti v těle nebo vás nechat v bezvědomí. Než si ji obléknete, musíte projít 37 kontrolami před obléknutím, nebo jedenácti, pokud spěcháte.
  • Operace Downfall, název, který film dal plánované invazi, byla ve skutečnosti skutečná plánovaná invaze: závěrečná invaze na japonské domovské ostrovy, která měla ukončit druhou světovou válku. Ke skutečné operaci Downfall nikdy nedošlo, protože svržení atomových bomb na Hirošimu a Nagasaki přineslo kapitulaci Japonska.
  • V původní knize Mimikové napadají Tokio. Rita je Američanka s přezdívkou „Full Metal Bitch“ a Cage je Japonec jménem Keiji Kiriya, kterému se na konci přezdívá „Killer Cage“.
  • V úvodní sekvenci filmu se kromě jiných zakódovaných televizních záběrů objevují krátké scény z "Chelyabinsk meteor event", který se odehrál v únoru 2013.
  • Tvůrci označili tento projekt za křížence filmů "Na Hromnice o den více (1993) a "Hvězdná pěchota" (1997).
  • Cage se během celého filmu nezmíní, kolikrát se mu reset stal. I když se ho Rita několikrát zeptá, kolikrát, nikdy neodpoví číslem. Rita jednou řekne, že viděla Hendrickse umírat 300krát. To je jediná zmínka o počtu resetů.
  • Udělat tři filmové premiéry v jeden den byl nápad Toma Cruise; Emily Blunt řekla, že pro dívku je to těžší, protože na každou potřebuje jiné šaty, účes a make-up, zatímco jemu stačí oblek.
  • Tom Cruise byl jedním z prvních lidí, kteří se dozvěděli o těhotenství Emily Blunt. Herci a štáb se museli vrátit několik měsíců po skončení hlavního natáčení, aby natočili několik výběrových záběrů. Během měsíců mezi oběma natáčeními Bluntová otěhotněla a byla jen v několika týdnech, když se museli vrátit na dodatečné natáčení. Kvůli těhotenství se rozhodla pro tuto část natáčení neprovádět vlastní kaskadérské kousky, ale nikomu neřekla proč, protože těhotenství bylo stále v raném stádiu. To Cruise zmátlo, protože většinu kaskadérských kousků během hlavního natáčení dělala sama. Prozradila mu, že je v raném stádiu těhotenství, což podle ní způsobilo, že byl kromě jejího manžela Johna Krasinskiho a jednoho blízkého přítele jedinou osobou, která o těhotenství věděla.
  • Tom Cruise utratil více než 100 000 dolarů za opulentní večírek pro herce a štáb. Sám se jí nezúčastnil, protože dokončoval své scény pro film.
  • Ve filmu Rita oceňuje, že si na farmě dává kávu. To je přitakání její postavě v knize, která je milovnicí kávy a kterou ke kávě v raném věku přivedl její otec, závislý na kávě. Ve světě knihy, kde se káva kvůli invazi Mimiků prakticky přestala pěstovat a lidé pijí umělé náhražky, má Rita stále nějaké zásoby exotických pravých kávových zrn a jejím jediným osobním majetkem je mlýnek na kávu.
  • Když se představí postava Emily Bluntové, dělá chvat planche (prkno). Přestože při dlouhých záběrech potřebovala pomoc dráteníka, ve skutečnosti je schopna tento manévr provést bez pomoci. Ve skutečnosti při diskusi o úvodu jeden z herců řekl: „Em, ukaž ten jógový pohyb,“ a ona ho nenuceně předvedla.
  • Film se odehrává v roce 2020.
  • Na motivy mangy a románu „All You Need Is Kill“ od Hirošiho Sakurazaky.
  • Cage omylem nastaví jazyk svého bojového brnění na japonštinu, což je poklona zemi původu románu.
  • Tom Cruise si všechny kaskadérské kousky dělal sám, Doug Liman říkal, že by z toho mohl udělat úžasnou kariéru.
  • Po kasovním neúspěchu filmu v USA (celosvětově se mu přesto podařilo dosáhnout zisku) byla jeho marketingová strategie pro vydání na DVD mírně změněna. V tomto případě byl na přední straně krabice s videem silně zdůrazněn slogan filmu, přičemž název „Edge of Tomorrow“ byl uveden malým písmem úplně dole. Výsledkem tohoto obalu je iluze, že název filmu zní „Live Die Repeat“. Společnost Warner Bros. tvrdila, že název filmu nebyl změněn a že „Live Die Repeat“ je pouze slogan, přesto se tento slogan objevuje před „Edge of Tomorrow“ nejen na obalu, ale i na hřbetu obalu a dokonce i na discích. Půjčovna Red Box má film ve svých stáncích uveden pod písmenem „L“ a všichni online prodejci mají digitální streamovanou verzi pod názvem „Live Die Repeat: Edge of Tomorrow“.
  • Emily Blunt v rozhovoru pro podcast v prosinci 2022 řekla, že poté, co si oblékla kovový oblek, začala plakat, protože byl tak těžký (vážil 85 kg), a že si myslela, že v něm pět měsíců nedokáže předvádět akční scény. Pak jí Tom Cruise řekl: „No tak. Přestaň se chovat jako srab, jo?“ Emily říká, že se tomu zasmála a dala se dohromady, aby to zvládla.
  • Doug Liman chtěl film natočit, protože v něm Tom Cruise ukázal roli, kterou ještě nehrál: někoho, kdo je velmi špatný v tom, co dělá.
  • Tom Cruise přiznal, že Emily Blunt byla herečka, se kterou chtěl pracovat už dlouho, a doporučil ji producentům pro roli Rity.
  • Tom Cruise nechtěl, aby exo-obleky byly příliš CGI, aby to pro diváky bylo reálnější. Na výzkum a vývoj obleku se dostavil o dva měsíce dříve. Jeho zbraně mu připadaly zábavné a cool. Emily Bluntová nebyla připravena na váhu obleku, která se pohybovala mezi 85-90 kilogramy, a výzbroj mezi 120-125 kilogramy.
  • Při natáčení scény automobilové honičky, v níž jede minivan, dostala Emily Bluntová pokyn jet rychle a pak zatočit doprava tak, aby se dodávka otřásla. Bluntová se však netrefila a s autem najela přímo do stromu. Později řekla, že to bylo zábavné i děsivé zároveň, protože málem zabila Toma Cruise, který seděl na sedadle spolujezdce, ale oba se po incidentu začali smát.