První chybou bylo podívat se na tříhodinovou verzi (stále nevím kterou). Celkově na mě film působil zpomaleně ve všech směrech, možná je to dáno tím, že lidstvo rychleji mluví a zvyklo si na hektičtější dobu. Nápad snímku a zasazení do války o Vietnam bylo působivé, avšak „omáčka“ tvůrcům přetekla přes talíř.
PS: Už nikdy ne redux.
Šílený film o šílenství, které je vyvrcholením závislosti na válce. Mimořádně depresivní a těžký snímek. Rozhodně ne pro slabší povahy ani ne tak z důvodu drsných scén, jako ze šílenství, které na vás dýchá každým okamžikem.
Natož, že se film točil ve spěchu, je to velmi povedený kůšt. Sledování filmu jsem si užil mnohem více než sledování Olověné vesty a Čety dohromady. Martin Sheen na mě dýchal optimismem a odhodlaností. Zalíbil se mi asi hlavně taky protože mně silně připomínal Charlieho. Coppola film točil ve spěchu, ale i tak je to úžasný film, jen konec trochu přitažen za vlasy, ale je to úžasný válečňák, který stojí za to!
Jedna velká jízda válečného šílenství, deprese a zmaru. Všichni jsou sjetí, teď nebo za chvíli. Ženeme se do pekla. Pocitově skvělé, ale stejně to mohl Coppola krapátek zkrátit. Konec je o něco víc ujetý než filozofický. A byl by Vietnam taky takovy peklo, kdyby to tam Američané vyhráli? Je tolik o šílenosti války nebo o tom, že někdo nerozdejchal prohru?
Hodně těžký film. Hodně věcí na přemýšlení po jeho shlédnutí. Vytkl bych schématičnost celé cesty po řece, která sestává z izolovaných setkání s lidmi a výjevy války, které spolu ale příběhově nesouvisí a tak je to jen řada zastávek na plavbě k cíli, propojených pouze ideově, působící dojmem seznamu. Skvělý Marlon Brando na závěr, za těch několik minut svého prostoru se neskutečně dostal pod kůži. Nicméně, pro podchycení všech aspektů a detailů snímku není možné film shlédnout jen jednou...
Ano, toto je třetí nejlepší válečný film dámy a pánové. Coppola se snažil (opět) sdělit divákovi něco, co si on sám musí najít. Tento anti-válečný film od maestra je i přes délku 3 hodin zábavný a ani na chvíli nenudí. Všechny postavy jsou zahrány skvěle. Robert Duvall v roli sympatického velitele, Frederick Forrest v roli "šéfa", kterého zahrál brilantně, Sam Bottoms v roli nafoukaného, surfařského manekýna, Albert Hall v roli klidného, sympatického, lodního velitele, Laurence Fishburne v roli ukvapeného idiota, Dennis Hopper v roli vyšinutého novináře, Francis Ford Coppola v cameu nervozního režiséra (tato scéna mě velmi pobavila) - A především: Martin Sheen v roli nešťastného, zamlklého vojáka a mistrný Brando v roli vyšinutého génia, jemuž nic nestojí v cestě. Opravdu dobrý film, geniální. Scénárista John Milius odvedl fantastickou práci, Carmina Coppola vybrala úžasnou hudbu, o práci Vittoria Storara snad nic ani nemusím psát, a úchvatná, bravůrní, brilantní, geniální, úžasná režie Francise Forda Coppoly. To vše dělá Apocalypse Now jedním z nejlepší válečných snímků, ale i jedním z vůbec nejlepších filmů, v historii. 100% Rotten Tomatoes: 97% | FDb.cz: 83% | kfilmu.net: 92% | IMDb.com: 85% | Kinobox: 78% | průměr: 87%