Minisérii Vlastně se nic nestalo si již teď můžete pustit na iVysílání České televize, šest epizod si bude nárokovat něco přes tři hodiny vašeho času, tedy ne o tolik víc než delší celovečerák. Vrací se s ní režisér Jan Vejnar po své povedené loňské bytové komedii Přišla v noci. Sleduje v ní příběh lidí, do jejichž životů a vztahů zasáhl moderní fenomén OnlyFans a jeho ekvivalenty, na němž ženy nabízejí v různé intenzitě „osobní“ obsah pro pány, kteří jsou ochotní si připlatit. Vejnar a scenáristka Darja Miková situaci zkoumají z úhlu pohledu nabídky, poptávky i nevěřících svědků.
Články 4
Adam Sedlák se svým loňským filmem BANGER. postaral o nejvýraznější český film sezóny a rok 2024 zahájí pokusem o nastavení laťky světu seriálů. Adikts vypadají na první pohled zajímavěji než další mravokárné pořady České televize jako TBH a Pět let, které se pokusily najít cestu k mladší generaci, přičemž nepanuje jasný konsenzus o tom, jestli se jim to podařilo. Sedlák se svým stylem stojí předně před výzvou, aby ve stylu Klubu rváčů nepředložil varovné dílo, které však svým drajvem naopak vyvolává vůči předmětu své kritiky respekt.
Loni byl oceněný na festivalu Serial Killer v kategorii nejlepší webseriál. Letos se TBH dostal do iVysílání a stal se vůbec prvním originálním hraným online pořadem České televize. TBH je sondou do života mladých lidí, jejichž životy změní jeden tragický, i když nepovedený atentát na brněnské střední škole. O jeho vzniku jsme si povídali s režisérkou a scenáristkou Luciou Kajánkovou.
Ve čtvrtek se na iVysílání České televize objevil vůbec první internetový seriál z produkce média veřejné služby, desetidílné drama TBH (z anglického „to be honest“, „upřímně“). Debutovala jím Lucia Kajánková (scenáristka filmu Neplavci) a již loni si za něj Česká televize odnesla cenu z festivalu seriálové tvorby Serial Killer. V čem je TBH výjimečný, a čím naopak zklamal?