Oblíbená série z pera Ivana Reitmana ještě zdaleka nechytila posledního ducha. Studio ji chce vzkřísit stejným způsobem jako jistého oblíbeného superhrdinu.
Články 31
Série Krotitelé duchů (Ghostbusters) vstoupila na filmovou scénu v roce 1984 a od té doby se stala ikonou žánru paranormální komedie. Po úspěchu prvního filmu následovala řada pokračování a odboček, které zanechaly nezapomenutelný otisk v kinematografii. I přesto to ovšem tato série nemá v kinech zrovna jednoduché.
Do kin se právě dostává film Renfield, jehož hlavním hrdinou je jedna z vedlejších postav románu Drákula. Oddaný sluha upírského hraběte, který tráví převážnou část románu Brama Stokera v psychiatrické léčebně, kde se věnuje konzumaci hmyzu, už má však za sebou úctyhodnou filmovou kariéru. V minulosti mu svou tvář propůjčil třeba Tom Waits nebo Klaus Kinski.
V polovině minulého století se narodil umělec, jehož komediální kariéra zažila hned několik vrcholů. Zřejmě největší přitom přišel až díky internetu, kdy se z Billa Murray stala žijící legenda, která nás neustále inspiruje, jak si užívat každý moment života.
Slavný režisér, scenárista a producent židovského původu stál za filmy jako Krotitelé duchů nebo Policajt ze školky. K rodnému Československu, odkud rodina emigrovala, však podle vlastních slov neměl žádný zvláštní vztah.
Populární sci-fi série se letos rozroste o další díl.
Na začátku nového roku Netflix nabízí Nicolase Cage a nadávky, moderní adaptaci literární klasiky, vypjaté psychologické drama s hvězdným hereckým obsazením či žánrové klasiky z 80. a 90. let.
Málokterý film diváci dopředu tak nenáviděli, jako ženský remake Krotitelů duchů.
Kdo by si nepřál mít nějaké to fáro z oblíbeného filmu/seriálu. Sehnat takového Kitta ale není nejjednodušší věc a někdy jde filmová vášeň vyjádřit i skromnějším způsobem.
Předělávky, volná pokračování, rebooty a další producentské kejkle jsou jako živelná katastrofa, která si klestí cestu do kinosálů. Některé snímky však zcela nepřekvapivě a katastrofálně pohoří. Krotitelé duchů (1984) Ivana Reitmana patří do škatulky "osmdesátková klasika". Genderově "napravené" krotitelky však v roce 2016 pohořely, neboť se navezly do klasiky. A to se nedělá. Bude to jiné v případě třetího pokračování, které si na svá bedra vzal syn režiséra původních dvou filmů?