Chvílemi opravdu působivé ale zbytečně utahené a rozvleklé drama, které zaujme zajímavým příběhem odehrávajícím se v neokoukaném prostředí a navrch je okořeněné civilními hereckým výkony.
Lovec draků mě vlastně bavil od první do poslední minuty a to i přesto, že rozhodně není bez chyb a návštěva talibanského Afghanistánu byla vyloženě pohádka. Zbytek mě bavil, krásně syrově zpracované drama bez patosu, či přehrávání. Lidský příběh z muslimského světa, který mohl být zakončen třeba jedenáctým zářím a pak by to mohlo dostat punc excelentní kvality.
V hlavních rolích takovej jakejsi Jemný Mohammad Atta, co si vezme takovou jakousi Šeherezádu, co vám SežereZáda. No čekal jsem, kdy konečně naběhnou ti sebevražední Ali-Babové omotaní špulkama dynamitu nebo něco. Ale kupodivu to bylo hlavně o muslimské kultuře a zvycích a životě. Takže zkráceně - pro mě to byla celkem od začátku do konce nuda (i když ke konci to mělo trochu grády). A hrozně dlouhá nuda. Pouštění draka je sice hezká věc, ale normální alkoholickej drak je mnohem větší zábava. Takže si asi jdu hned jednoho ulovit, abych se z té blbosti vzpamatoval. Oceňuju, že je to tak trochu jinej film, neholywoodskej. Akorát nevím, proč ten Atta, po návratu do Pákistánu najednou se všema mluví anglicky. A furt že prej salám. Cože? Falešný plnovous?
Ve většině scén, ve kterých děti ovládají papírové draky ve vzduchu, tahají za provázky, na kterých však byly připoutány pouťové balónky. Ty byly draky digitálně nahrazeny až při post-produkci snímku.
Do kin byl snímek distribuován pod krycím jménem "Playground Bully" kvůli obavám z předčasného uniknutí pirátské kopie, což by mohlo ohrozit bezpečí chlapců.
Rodina chlapce Ahmada Khana Mahmidzada, představitele malého Hassana, zkoušela přesvědčit studio i tvůrce k vystřižení znásilňovací scény z konečného sestřihu.