Herecké ego někdy dospěje do slepé uličky, kde katastrofální veřejné přijetí vlastního projektu prostě nejde zhodnotit nezaujatě a pokorně. Čtyřiatřicetiletá Dakota Johnson, hvězda série Padesát odstínů šedi (50 Shades of Grey) a dcera kultovního herce Dona Johnsona, zasvětila poslední půlrok opatrné propagaci komiksové novinky Madam Web od studia Sony. Ženský superhrdinský dýchánek ze světa Venoma a Morbia evidentně brala s nadhledem do té doby, než publikum unisono odmítlo kupovat vstupenky a kritické recenze poplivaly kvalitu snímku i vůdcovské herecké schopnosti hlavní hvězdy. Johnson prý katastrofu předpovídala a nic podobného už nikdy nenatočí, což se přirozeně nelíbí lidem ze studia.
Články 30
Minulý rok dal komiksovkám hodně tvrdou ránu, z níž se musí žánr hodně rychle vzpamatovat. Před pár lety takřka jistota kasovního úspěchu doplácí na čím dál menší tvůrčí nápaditost a režim „produktu pásové výroby“ a pro stále více lidí se stává (často poněkud nefér) terčem posměchu. Už dopředu se tak nějak dalo očekávat, že novinka Madam Web od studia Sony tento trend rozhodně nezvrátí, spíše ho i kvůli očekávanému kasovnímu selhání ještě více prohloubí. I přesto je však s podivem, v čem všem tady tvůrci dokázali selhat.
Ve Spojených státech proběhl v neděli večer sportovní svátek jménem Super Bowl, což znamená pro filmové fanoušky jediné – velký přísun trailerů či spotů na největší blockbustery následujících měsíců. Nejočekávanější a již teď nejsledovanější upoutávku pak má na kontě napjatě vyhlížený návrat Deadpoola, který se se svým třetím dobrodružstvím oficiálně připojí k MCU a vzal s sebou i samotného Wolverina. Třetí díl nově nese název Deadpool & Wolverine a teaser rozhodně plní svůj účel.
Jak je vidno, hrátky s multivesmíry, kdy různí hrdinové zaskakují do sousedních časových linií, jen tak neskončí. Začal to třetí Spider-Man s Tomem Hollandem, následně do druhého Doctora Strange zavítali X-Meni, naposledy to (neúspěšně) zkusil Flash a nyní se oním směrem vydá Deadpool 3.
Mladší ročníky si teď nejspíš klepou na čelo a ptají se sami sebe, jestli jsme nezešíleli. Vždyť Ben Affleck je Batman u DC a masku Daredevila nosí pod Marvelem Charlie Cox. Inu, to je sice pravda, v poslední době však komiksové filmy začaly ujíždět na multivesmírech. To v praxi znamená, že mohou přinést zpátky kohokoli z minulosti. A ta Daredevilova se začala psát v roce 2003.
Jako scenárista a režisér si zvykl na samou chválu, ale za své herectví Ben Affleck často slízl kritiku. Ostudu si uřízl roku 1992, kdy si připsal jednu z prvních rolí v hororové komedii Buffy, zabíječka upírů. Ve filmu, na který posléze navázal úspěšný televizní seriál, pronesl tehdy devatenáctiletý herec svou jedinou repliku tak neohrabaně, že ji tvůrci raději nechali předabovat.
Už brzy nás čeká premiéra Všechno, všude, najednou – nezvykle odvázané akční sci-fi označované za jeden z nejlepších snímků tohoto roku. Jde mimo jiné i o výrazné zviditelnění asijské, respektive čínské komunity v USA, kde mnozí její příslušníci bývají různě přehlížení nebo diskriminovaní. V jedné z rolí se zde objevuje i 93letý James Hong, slavný padouch z desítek filmů. A tento článek bude věnovaný právě těmto „bezejmenným“ hercům, u nichž víte, že jste je už někde viděli, ale nemůžete si většinou vzpomenout na jejich jméno.
Milujeme je proto, že je nenávidíme. Nehrají vždy záporáky, ale když už naskočí na kolej zloduchů, obvykle nám tím udělají ohromnou radost. A hrdinové jsou jim také vděční, protože ne náhodou se říká, že příběh je jen tak dobrý, jak dobrý je jeho padouch.
Čtvrtého května 2012 návštěvníci amerických kin poprvé tleskali dnes ikonickému záběru, na němž se šestice marvelovských superhrdinů shromažďuje v ulicích New Yorku. Ambiciózní komiksová týmovka, která svedla dohromady Iron Mana, Kapitána Ameriku, Thora či Hulka znamenala nejen vyvrcholení první fáze Marvel Cinematic Universe, ale především počátek zcela nové etapy filmové tvorby, která připomíná spíše očekávané sportovní události. Avengers nastavili trend, který vydělává peníze jaksi automaticky a ostatní se ho snaží napodobovat. A kdokoli v posledních letech žehrá nad mizející autorskou tvorbou a dnešní filmy považuje jen za zábavní atrakce, může prstem ukázat právě na tento dekádu starý snímek.
Pokud na televizní obrazovce nebo filmovém plátně sledujeme romanci, u které je jasné, že mezi hlavními hrdiny funguje vzájemná chemie, můžeme mít tendenci si zjišťovat, jestli to mezi nimi náhodou nejiskří i ve skutečnosti.