I když nás televize zásobují novými seriály a pořady, řada z nás dává stále přednost zejména filmové tvorbě. Jaké filmové tituly, které se streamovacím platformám z většiny vyhýbají, můžete tento týden na obrazovkách zhlédnout?
Články 23
Furiosa: Sága Šíleného Maxe (Furiosa: A Mad Max Saga) od čtvrtka brázdí česká a světová kina, a i když z komerčního hlediska zatím zaostává za očekáváním, rozhodně se jedná o film, jenž byste neměli v kině minout. Obzvláště pokud máte slabost pro originálně pojaté světy, v nichž se kombinují zajímavé vize postapokalyptického světa s jistou šíleností jejich tvůrců. Jaké další žánrové snímky se rozhodly neveselou vizi budoucnosti pojmout dosti netradičně a v některých případech i trochu bizarně?
Před pár dny si fanoušci oblíbené Cornetto trilogie připomínali dvacetileté výročí od její první části s názvem Soumrak mrtvých (Shaun of the Dead) a rázem tu máme další narozeniny. Jeden z největších talentů své generace Edgar Wright totiž slaví padesátku, a tak stojí za to si kariéru tohoto anglického stylaře stručně proběhnout.
V malebné jihomoravské vesnici Houňovice, kde lidé ukradnou a do šrotu prodají i vesmírný koráb, se odehrává rozverná komediální novinka režiséra Rudolfa Havlíka Franta mimozemšťan. Vesmírný objekt a jeho chapadlatý parazit měli tu smůlu, že ztroskotali zrovna v regionu, jehož občané jen zřídka vystřízliví a po letité koronavirové praxi mají odměřený přístup k fantastickým konspiracím, i když jsou náhodou pravdivé. Za hostitele si marťan vybere místního dobráka a pijana Frantu (Jakub Prachař), v jehož alkoholem nasáklém těle pátrá po chybějící součástce nutné ke kvantovému skoku do mezihvězdného prostoru. A přestože koncept nevyhnutelně trpí nedomyšleností, povídkovým formátem roztaženým na celovečerák i sluníčkovým provedením, kdy tvůrci zjevně odjeli na Moravu především za zábavou, výsledek je v mnoha ohledech snesitelný a ojedinělý.
Jeden z nejšílenějších románů Stephena Kinga, dystopický Běžící muž z roku 1982, se o pět let později dočkal brakové filmové adaptace s Arnoldem Schwarzeneggerem, která rovněž nesla název Běžící muž (The Running Man). Ten na sebe navlékl žlutou kombinézu a v nepřívětivé budoucnosti bojoval o přežití v krvavé reality show postavené na spektakulárnosti živě snímané lidské smrti. Producent, scenárista a režisér Simon Kinberg v rozhovoru pro SlashFilm prozradil, že se schyluje k natáčení remaku pod vedením Edgara Wrighta.
Pomalu se belhající silueta v temné chodbě zvířecky čichá, jestli zavětří pach lidského masa. Pokud neuniknete, až vás kousne, přidáte se k ní. Ale proč se vůbec snažit, když ve vaší postapokalyptické realitě beztak žijete v neustálém strachu a nejistotě? Zombie hororů a thrillerů je bezpočet, následující seznam vám pomůže k některým z těch nejlepších a nejpodnětnějších filmů a seriálů.
Do českých kin právě dorazila žánrově nejednoznačná novinka populárního britského režiséra Edgara Wrighta. Vyplatí se na ni zajít?
První upoutávka na nadcházející snímek od režiséra hitu Baby Driver slibuje osobitou podívanou se skvostnou retro výpravou a hutnou atmosférou.
V pracovním životě zažíval velký kariérní posun, v tom osobním se však oddával sebedestruktivní alkoholické závislosti. Britská hvězda komedií i populárních hollywoodských sérií otevřeně promluvila o svém temném období.
Jeden z nejlépe hodnocených snímků uplynulého roku půjde do boje o Oscary hned se šesti nominacemi. Jeho protagonistou je muž v důchodovém věku, jenž se potýká s těžkými dopady Alzheimerovy choroby a je pro něj stále složitější vnímat časoprostorové souvislosti či poznávat své blízké.