Málokdo se jako základní školou povinný hrnul do čtení, interpretační povinnosti a nudné zápisky nezřídka obstarávala babička či později internet. Existují ale knihy, jež do tajů četby zasvětí i sebevětší příznivce čerstvého vzduchu, fotbalového míče nebo herních konzolí. Jednou z nich je legendární Pán much, v němž William Golding roku 1954 popsal neblahý vrchol studené války na příběhu skupiny chlapců, kteří bez dohledu dospělých přežívají na tropickém ostrově. Zatímco svědomitý Ralph se pokouší udržet řád a zavést podmínky vhodné k přežití a úprku z ostrova, oponent Jack si vyčlení partu propadající živočišnějším, zlomyslným a autoritářským pudům. Dvakrát zfilmovaný příběh čeká remake od režiséra Lucy Guadagnina, jenž se má víc zaměřit na hororové a psychologické prvky.
Články 3
Cyklus s pracovním názvem Hlavně to zdraví v neděli 6. listopadu doklopýtal ke svému završení. Po titulu Bezva zuby na zásnuby, na nějž se díval milion 82 tisíce lidí, Ledviny bez viny, jenž protrpěl milion 122 tisíce diváků a divaček a S písní v tísni, kterou už z opatrnosti vidělo jen 962 tisíce těch, co nestačily přepnout, uprchnout nebo jít spát, přišly Ruce v záruce. Zápletka s humorem s. r. o. spočívala v tom, že si manažerka v podání Anny Polívkové zlomí na kolečkových bruslích obě ruce těsně před podpisem velkého obchodu s Turky a zároveň před odletem na dovolenou.
První ročník této údajně nejtěžší a nejdrsnější reality show na světě byl odvysílán už v roce 1997 ve Švédsku. Od té doby se pod různými názvy vyrobilo téměř třicet různých národních verzí, přičemž nejslavnější je ta americká. Čím je aktuální česká verze, natáčená v Dominikánské republice, zvláštní a co vedlo k jejímu diváckému propadu? Zdá se totiž, že celý fenomén žije jen díky bulvárním článkům a jinak nikoho nezajímá.