Jeden z nejlepších seriálů všech dob byl revoluční v mnoha ohledech. M*A*S*H vydržel v éteru rovnou dekádu, má na kontě nejsledovanější televizní finále historie a během 256 epizod jsme poznali spoustu ikonických postav i jejich představitelů, jimž válečná satira z prostředí korejské války v několika případech udělala kariéru. Pouze jediná epizoda, konkrétně pak speciální „dvoudíl“ s pořadovými čísly 150 a 151 nesoucí název Naše nejlepší okamžiky (Our Finest Hour), ale svedla dohromady úplně všechny. Aby ne, když tvůrci zkraje sedmé sezóny sáhli ke vzpomínkovému sestřihu zarámovanému jako velké interview, čímž mimo jiné inspirovali hrstku podobně laděných epizod Simpsonových (The Simpsons).
Články 18
Springfield je městem, o které v USA zakopnete na každém kroku. Nachází se v nadpoloviční většině států, v Illionis je dokonce hlavním městem a v animovaném sitcomu Simpsonovi (The Simpsons), který letos oslaví 35 let od premiéry, se právě v něm divoce mísí kulturní či geografické prvky Severní Ameriky. O tom, jaký Springfield stál Mattu Groeningovi jako hlavní inspirace, se vedou spory, což tvůrcům vyhovuje. Mohou totiž využívat populární záhady ve svůj prospěch a prohlubovat kdysi unikátní satirický charakter seriálu.
Animovaný sitcom Simpsonovi (The Simpsons) byl hlavně v devadesátých letech tak úspěšný, že ze svých scenáristů udělal mezinárodní celebrity. Nejznámějším z nich je zřejmě dlouholetý moderátor talk show Conan O'Brien, jenž stojí například za revoluční epizodou Marge a jednokolejka ze čtvrté série. Zdaleka nejzasloužilejším členem tvůrčího týmu, který navždy změnil charakter a možnosti televizního humoru, je však ostýchavý autor John Swartzwelder. Hlavní scenárista devětapadesáti epizod ze zlaté éry patřil k počátečnímu jádru a jeho přínos se stal legendárním. Muž, jenž nedávno oslavil 75. narozeniny, dal seriálu vale roku 2003, přičemž se nikdy neobjevoval na veřejnosti či v DVD komentářích a jediný rozhovor poskytl pro The New Yorker roku 2021.
Nedělní večer nebude v televizním světě pouze ve znamení Oscarů a závěrečné epizody The Last of Us. Stanice Fox rovněž uvede nejnovější epizodu seriálu Griffinovi (Family Guy) s názvem Adoption, v níž Peter Griffin spolu s Homerem Simpsonem okusí pověstné Bobovy burgery.
Seriálový fenomén stanice Fox zažil období největší slávy v devadesátých letech, ale s velkou sledovaností je uváděný dodnes. Žlutá animovaná rodinka ze Springfieldu řešila Homerovy výstřelky a Bartovy klukoviny už ve 732 epizodách, v nichž pochopitelně dostávaly prostor také nezapomenutelné vedlejší charaktery. Následujících jedenáct postav se objevilo v jediné epizodě, přesto na ně diváci a divačky nikdy nezapomenou.
Předpověď budoucího vývoje je nejčastěji vlastní futuristickým sci-fi filmům, které se na takové věštecké motivy, ať už v dystopickém či utopickém rámu, přímo zaměřují. Někdy se ale trefná vize věcí příštích objeví také ve filmech, od nichž by to nikdo nečekal. Následující seznam tvoří deset snímků, které dokázaly předpovědět budoucnost a některé její aspekty, aniž by o to primárně usilovaly. Občas jde spíše o humornou a bizarní trefu, většinou však o docela znepokojivé a negativní vyhlídky.
Jak studio Disney pomalu a jistě pohlcuje ostatní filmové společnosti, dostáváme v posledních měsících tuny zpráv o nových chystaných projektech, které souvisí právě s převodem práv do rukou všemocného Myšáka. Nejinak tomu nyní je v případě odkoupeného studia 20th Century Fox a jeho kultovního seriálu Simpsonovi.
O chybách v hraných filmech existují celé webové stránky, materiálů je více než dost, v těch animovaných se zase hledají tzv. Easter eggs, tedy skrývačky s odkazy na další animáky. Dneska to ale zkombinujeme a podíváme se na chyby v animovaných filmech. Ani mistři animátoři samozřejmě nejsou dokonalí a jelikož pracují v různých skupinách s tím, že každá má na starosti něco jiného, snadno se tak stane, že se vyrojí nějaká ta chybka. Není to sice moc časté, ale děje se to.
Foxové sice oficiálně končí, ale než je společnost Disney naplno spolkne, spustí výrobu dvou celovečerních animáků, na které se fanoušci zatraceně dlouho těší.
Všichni máme rádi Simpsonovi. A ani Živí mrtví aka Walking Dead si u diváků nevedou vůbec zle (i když je pravdou, že poslední série obou seriálů už nějaké ty problémy s věrnými diváky mají a televize nejednou pohrozily zrušením).