Máme rok 2024 a pětadvacáté narozeniny tudíž slaví spousta nadčasových filmových klasik včetně Matrixu, Šestého smyslu nebo Klubu rváčů. Roku 1999 měl premiéru také třetí nejvýdělečnější film oné sezóny, animovaný sequel Toy Story 2 z produkce Pixaru. Příběh hraček se stoprocentním hodnocením od kritiků přitom málem neexistoval, kdyby nedopatřením smazané soubory neměla ve svém počítači ještě zaměstnankyně na mateřské, pomocná režisérka Galyn Susman. Hrdinka dne a s odstupem i většinového odkazu legendární série s kovbojem Woodym a Buzzem Rakeťákem nicméně loni nuceně opustila Pixar, jelikož byla podepsaná pod finančním krachem Rakeťáka (Lightyear) z roku 2021.
Články 4
Děti je milují a nechtějí se se svými oblíbenými pohádkovými hrdiny rozloučit. Co s tím? Natočit pokračování! Co na tom, že jejich kvalita nesahá původním filmům ani po kotníky? Domácí kino to jistí a uměle nastavované příběhy mohou vesele pokračovat dál.
Pokud autorům a divákům nestačí jeden animovaný film a zároveň nejsou dastatečné finanční zdroje na pokračování, může dojít na alternativní řešení – televizní seriál. Svých seriálových podob se tak dočkala řada animovaných filmů, o kterých to možná ani netušíte. Specialisty na tyto kousky jsou studia DreamWorks a Disney.
Mám na Lvího krále z dětství úžasné vzpomínky. Byl to první animovaný film, který mě dokázal dohnat k slzám (Mufasa) a ten soundtrack! Dodnes je v měm osobním žebříčku nejlepších filmů, jaké jsem kdy viděl a nestydím se to přiznat. Nyní se připravuje seriál, který na Lvího krále volně naváže.