Opičí muž (Monkey Man) je jedním z těch filmů, které žijí ze svých příběhů. Ne těch vyprávěných uvnitř snímku, ale vně. Britský herec Dev Patel byl vždycky v první řadě sympaťák. Vsázel na to ve své debutové roli v kultovním seriálu Skins (v původní britské verzi, nikoliv v americkém remaku) a jeho průlomovém zářezu v oscarovém Milionáři z chatrče (Slumdog Millionaire). Následné roky si pomalu budoval pozici, i když mu vždy překážel ten smutný fakt, že pro herce s indickými kořeny jsou v anglo-americkém prostoru k dispozici v drtivé většině jen vedlejší role. Přesto se mu občas podařilo vynořit, naposledy v Zeleném rytíři (The Green Knight), kde hrál mírně provokativně proti typu protagonistu ve variaci na artušovskou legendu. Nyní přichází jeho troufalý pokus stát se akční hvězdou.
Články 5
Aplikace pro výzkum jazyků Preply provedla průzkum, v němž 1200 Američanů a Američanek popsalo, jak často užívají při sledování anglicky mluvených show titulky a co je k tomu vede. Nejenže vyšlo najevo, že pochopit dialogy v seriálech a filmech je těžší než dříve, ale z dotazníků vzešel také žebříček herců a hereček, jimž je nejhůř rozumět.
Seriál Srdcerváči, produkovaný Neftlixem, si v poslední době získává zaslouženou pozornost diváků a divaček různých věkových kategorií, přestože je primárně určený teen publiku. Příběh první gay lásky, která se neobejde bez problémů, bolesti i příjemného vzrušení a něhy, je totiž tak univerzální a milý, že musí zaujmout každého, nejen toho, kdo má rád young adult žánr. Přitom jde rovněž o příběh oslavující diverzitu a jinakost.
Než se novému dílu série Resident Evil, respektive novému zpracování, protože jde o restart, podíváme o víkendu na zoubek v recenzi, pojďme si krátce představit hlavní postavy a herce, kteří se jich ujali (spadají do takové té nevděčné kategorie „odkud já ji/ho sakra znám“).
Máme Simpsonovi i Futuramu. Dextera i Teorii velkého třesku. Přesto pochopitelně zůstává řada seriálů, které nám na českých obrazovkách chybějí.