Manželka Bruce Willise Emma Heming v rozhovoru pro Today show na stanici NBC zveřejnila pár detailů ohledně zdravotního stavu slavného herce. Leckoho jistě překvapí, že podle jejích slov je „těžko říct“, zdali si osmašedesátiletý Willis vůbec uvědomuje, že trpí frontotemporální demencí, degenerativním onemocněním mozku podobným Alzheimerově chorobě.
Články 15
Možná už jste jeho jméno zapomněli, Steve Guttenberg však patřil mezi nejzářivější hollywoodské hvězdy osmdesátých let. A tam také jeho úspěšná kariéra zůstala. A protože má tento týden narozeniny, je mu 65 let, podíváme se na zoubek tomu, co se s ním stalo.
Dnes už si ani neumíme Armageddon (1998) představit v hlavní roli s nikým jiným než s Brucem Willisem. Nebýt ale toho, že mu jiný projekt extrémně nevyšel, nejspíš by mu roli ani nikdy nenabídli.
Co ještě napsat k etalonu akčního žánru, který se stal (nejen vánoční) televizní klasikou? Smrtonosná past se v amerických kinech objevila 15. července 1988, letos si tedy připomínáme už její 35. výročí. Přestože mnoha jiným akčním sériím či postavám už dávno ujel vlak, odkaz Johna McClanea je stále živý. Čemu za to vděčí?
Vynucený odchod herecké legendy Bruce Willise na odpočinek vyvolal v řadách fanoušků i celebrit vlnu solidarity. Willisova rodina vydala na konci března prohlášení, že akční ikona z filmů jako Pulp Fiction nebo Smrtonosná past trpí afázií, jejímž důsledkem bývá i ztráta nebo porucha řeči. Tato zpráva sice utnula dlouhodobé zvěsti, že Willise stíhá demence, ale nic pozitivního si z ní odnést nelze. A dobře to ví také kultovní režisér Kevin Smith, jenž s Willisem spolupracoval na buddy komedii Poldové a v době premiéry nenechal na problémovém herci nit suchou.
Willisova rodina uvedla, že trpí afázií, tedy nemocí, kterou provází ztráta nebo porucha řeči způsobená porušením řečových oblastí mozku. Vzniká jako následek úrazů hlavy, krvácení do mozku, nádorů, degenerativních či zánětlivých onemocnění nebo intoxikace. Není tedy vyloučené, že se na Willisově stavu podepsalo nějaké natáčení.
Tento výlet do minulosti je věnovaný ženám a pořadům, které byly určeny pouze jim. A nešlo vždy jen o čisté romance, ke slovu se dostávaly komedie, kriminální pořady, dobrodružné příběhy nebo fantasy.
Nedávno jsem si v retro vzpomínce připomněli nejhezčí herce z oblíbených televizních seriálů 80. a 90. let. Tak proč bychom to samé neudělali i s filmovými fešáky? Vezeme to ale z trochu jiného soudku. Podíváme se hlavně na filmové drsňáky a hvězdy akčních snímků a na to, kdy během své kariéry uvízli v romantických sítích.
Prozatím v rámci streamovacích služeb nejčastěji na českém trhu slyšíme o Netflixu. I Amazon tu ale má své želízko v ohni. A jakkoli je jeho Prime Video z technického i uživatelského hlediska na hraně tragédie (rozhraní pomalé, česká podpora až na pár výjimek nulová), pokud jde o nabídku, je tu pár kousků, kvůli nimž stojí služba za hřích.
Vzpomínáte na komediální detektivně laděný seriál, ve kterém hrály hlavní roli slovní přestřelky mezi dokonale upravenou Cybill Shepherd a tehdy ještě vlasatým, křivě se usmívajícím Brucem Willisem? Ano! Je to Měsíční svit, jeden z ikonických seriálů 80. let.