Profilový obrázek

Antonín Tesař

Komentáře 13

Od nejnovějších
  1. Stan Lee
    Stan Lee (2023)
    5
    Vhodné maximálně jako první seznámení s tvůrcem superhrdinů Marvelu. Osobnost Stana Leeho by si zasloužila pečlivější a méně nekritický dokument, než je nová produkce Disney+. Film je složený z archivních rozhovorů se samotným Leem doplněných nevýraznou vizuální stránkou plnou výplňových obrazů a animací. Lee o sobě rozhodně uměl mluvit poutavě, ale na ucelený obrázek o jeho osobě to nestačí.
  2. AKA
    AKA (2023)
    5
    Bývalý kaskadér Alban Lenoir z filmů o Ztracených kulkách v tomhle béčkovém akčnáku z Francie ukázal, že umí být „silný tichý typ“ až na dřeň. Kromě pár obstojných akčních scén se však AKA utápí v úmorně vyšisované, zádumčivé vážnosti. Nezbývá než doufat, že Lenoir Ztracené kulky zase brzo najde.
  3. Africké královny - Královna Kleopatra
    Africké královny - Královna Kleopatra (2023)
    4
    V zásadě se jedná o tuctový historický dokument plný laciných dramatizací, který přežvýkává dějiny do snadno stravitelného vyprávění. Fakt, že Kleopatru hraje černošská herečka vzbudil kontroverze, ale zapadá do zdejšího pojetí egyptské vládkyně jako moderní osvícené silné ženy. Je to ahistorický přístup - ale taková jsou i jiná ztvárnění Kleopatry v popkultuře, včetně slavného velkofilmu s Elizabeth Taylor.
  4. Krvaví bratři
    Krvaví bratři (1991)
    7
    Jestli chcete vědět, co dělal Jonathan Ke Quan mezi Indiana Jonesem a chrámem zkázy a Všechno, všude najednou, tady máte možnost. Dobře odsýpající solidní akční béčko s Jerry Trimblem a v hodně vedlejší roli i Bolo Yeungem, kde jde mimo jiné o kousky plastové pizzy, do níž byly otisknuty klíče k bankovnímu lupu.
  5. Úniková hra
    Úniková hra (2019)
    4
    Tak furt lepší než průměrný díl Saw, ale i tak celkem plytký gamifikovaný horor, který nejde brát tak vážně, jak on bere sama sebe.
  6. Falešné míče
    Falešné míče (1983)
    5
    V podstatě tuctový klon Porkys, kde se parta puberťáků snaží různými způsoby zahlédnout poprsí své spolužačky Purity Bush. Zajímavý je hlavně tím, že scénář téhle kanadské produkce napsal pozdější král bimbo fantastiky Jim Wynorski (společně se scenáristkou, herečkou a producentkou Lindou Shayne, která tu taky hraje). Pořádná legrace to ale začala být až ve fázi, kdy Wynorsky propojil nadržený pubertální humor s atrakcemi fantasy, sci-fi a hororu (což teda udělal už v roce 82 v béčkové fantasy komedii Jacka Hilla Sorceress).
  7. Strach v New Yorku
    Strach v New Yorku (1984)
    7
    Abel Ferrara tentokrát s vážnou tváří a v hávu temného neo-noir psychothrilleru vypráví absurdní příběh o kung-fu mistrovi, který vraždí striptérky a bojuje s ním traumatizovaný bývalý boxer, který má talentovou agenturu, která s těmi striptérkami obchoduje.
  8. Alien Space Avenger
    Alien Space Avenger (1989)
    7
    Zábavné osmdesátkové sci-fi béčko o mimozemských parazitických zločincích obývajících lidská těla, po kterých pase intergalaktický policajt. Mimozemťané zastřelí, na koho přijdou (ve filmu je strašně moc záběrů, kde jedna postřelená postava postava padne k zemi), vypadají jako neodolatelně vypelichaná béčková gumová monstra a při sexu s člověkem promění svého partnera v zohavenou mrtvolu. A pase po nich komiksový kreslíř, který o nich zároveň vytváří kreslený seriál. Film natočil Robert W. Haines, který předtím dělal slavné Atomové gymnázium pro Tromu. Tentokrát pracoval pod záštitou Action International Pictures, která stojí za brakovkami Davida A. Priora (Smrtelná kořist) a Davida Winterse (Kosmická vzpoura).
  9. Zhi fen shuang xiong
    Zhi fen shuang xiong (1990)
    6
    Z dnešního pohledu je to samozřejmě plné totálně nevhodného humoru plného homofobie a stereotypů - dva policajti se kvůli případu mají infiltrovat do "prostředí homosexuálů" a kvůli tomu absolvují "školení na gaye". Mimo to nevybočuje z průměru tehdejších filmů Sammo Hunga a úvodní akční scéna s motorovkou je super.
  10. Abraxas, Guardian of the Universe
    Abraxas, Guardian of the Universe (1991)
    6
    Ale jo, je to milá blbina s vynikající patafyzickou zápletkou o několik tisíc let starém mimozemšťanovi, který oplodní pozemskou ženu, protože jejich dítě má mít nadpřirozené schopnosti, co mu umožní vyřešit "anti-životní" rovnici, jež otevře bránu do negativního světa a zajistí tomu mimozemšťanovi nesmrtelnost. Ve finále je to ale béčková verze Terminátora, kde místo Arnolda je dánský bodybuilder Sven-Ole Thorsen, který ale vypadá jako usedlý dřevorubecký strejček. Má to svoje naivní čaro, má to pár hlášek a má to volnější tempo, které ale nesklouzává do úplné nudy.
  11. Nine Deaths of the Ninja
    Nine Deaths of the Ninja (1985)
    8
    Šó Kosugi těsně po nindžovské trilogii od Cannonu. Pořád je to příjemně hovadný dětinský akčňák s hodně zmatenou tlupou teroristů (vedenou fanatickým vozíčkářem), kteří unesou autobus plný turistů kdesi na Filipínách, a týmem zachránců, který chce předvádět něco jako Bondovku z Wishe šmrnclou východní nindža spiritualitou.