Josh Cooley

7.3
Josh Cooley

Josh Cooley, americký režisér, scenárista a herec, se narodil 23. května 1979. Svou kariéru zahájil jako stážista ve studiu Pixar, kde pracoval na storyboardech k filmům jako Úžasňákovi (2004), Auta (2006) a Vzhůru do oblak (2009).

Scenáristická práce na filmu V hlavě

V roce 2015 se Cooley podílel na scénáři k filmu V hlavě, který získal uznání kritiky i diváků. Tento film obdržel Oscara za nejlepší animovaný film a nominaci na nejlepší původní scénář. Cooley také režíroval krátký film Rileyino první rande?, který navazoval na úspěch filmu V hlavě.

Režijní debut s filmem Toy Story 4

Po úspěchu filmu V hlavě byl Cooley vybrán jako režisér filmu Toy Story 4, který měl premiéru v roce 2019. Tento film získal Oscara za nejlepší animovaný film, což upevnilo Cooleyho postavení v animovaném průmyslu.

Plánované projekty

V roce 2020 bylo oznámeno, že Cooley bude režírovat animovaný film Transformers One, který se zaměří na původ postav Optimus Prime a Megatron na planetě Cybertron. Dále pracuje na adaptaci dětské knihy Malamander pro Sony Pictures a na filmu Little Monsters pro Universal Pictures, který bude obsahovat postavy z klasických hororů studia Universal.




Josh Cooley: Filmy a pořady 28



Dodatečné informace

Narození:
23. 5. 1979