V padesátých letech žije v Londýně paní Harrisová, ovdovělá uklízečka, která se bláznivě zamiluje do šatů oděvní značky Dior. Její vášeň jde až tak daleko, že se rozhodne, že musí mít své vlastní. Pracuje ze všech sil, hladoví a hazarduje, aby získala dost finančních prostředků na uskutečnění svého snu. Když se tak stane, vydá se na cestu do Paříže, která změní nejen ji, ale i samotnou budoucnost domu Dior.
Feel-good jednohubka, která svou cílovku ideálně uspokojí. Pokud tvůrci náhodou časem hodlají adaptovat i další tří příběhy paní Harrisové, minimálně díky výkonu Lesley Manville by mohli stát za pozornost.... více zde
Upřímně,... čekala jsem víc. Víc opravdovosti. Ano, bylo to milé pokoukání, ale více Červená knihovna než něco realistického, jak to známe z dnešních lepších filmů. Prostě moc učesané, moc směřující k happy endu. Přesto bych to všechno brala, kdyby nebylo jedné naprosto fatální nesmyslnosti. Jak můžou šaty šité na míru velikosti XS sednout ženě s rozměry odhadem M - dokonce L? Tohle faux-paux prostě neodpustím. Isabelle Huppert vypadá výborně, Lesley Manville by chtěl mít každý doma a Lucas Bravo v brýlích s patřičným účesem, jako by z oka vypadnul Hugh Grantovi, jen méně pomrkává.
Film od režiséra Anthony Fabiana byl koukatelný a zaváděl diváky do doby hodně vzdálené, ale plné módy slavného tvůrce Diora, takže ženské oko spočinulo na modelech s nostalgií a celkem i požitkem. Samotný příběh britské uklízečky je něco jako pohádka s překrásným koncem. Trošku neskutečné, ale člověk staršího věku si zavzpomíná.
V knize také chybí lady Dentová a madam Avallonová: dva "padouši", kteří se objevili ve filmu, což paní Harrisové komplikuje cestu.
Ve filmu je scéna na stadionu White City. Skutečný stadion White City se v minulosti objevil v několika britských filmových snímcích a v roce 1984 se na něm natáčel také popový videoklip The Human League: Life on Your Own". Původně byl postaven pro pořádání francouzsko-britské výstavy v roce 1908 a letních olympijských her v roce 1908 a v průběhu let se stal arénou pro několik různých sportů, včetně boxu a atletiky, a navíc byl dějištěm fotbalového zápasu mistrovství světa 1966 - Francie - Uruguay. Primárně však sloužil jako dráha pro motocyklové závody a dostihy chrtů. Místo v Maďarsku, které v tomto filmu nahrazuje zbořený stadion White City, je dostihové závodiště Kincsem Park. Původní stadion White City byl uzavřen v roce 1984 a zbourán v roce 1985. Na stejném místě bylo 30. října 2008 otevřeno největší londýnské kryté nákupní centrum Westfield London, White City, západní Londýn, W12 Anglie.
Natáčení probíhalo 40 dní v Budapešti, poté se produkce přesunula do Londýna a Paříže.