Sveřepí šakali zavile vyli na bílý měsíc. Úplněk a jedno fatální poranění dosud zodpovědné hlavy rodiny (Christopher Abbott) si v nadcházejícím hororu Vlčí muž (Wolf Man), další reinkarnaci tradičních filmů o vlkodlacích od studia Universal, vyberou svou mytologickou daň. První reakce na novinku Leigha Whannella (Upgrade, Neviditelný), která nás v kinech postraší od 18. ledna, slibují pořádný klystýr tou nejpoctivější hororovou atmosférou. K dispozici rovněž máme exkluzivní ukázku, která vyjevuje očekávanou transformaci lidského hrdiny v krvelačného vlčího muže.
Články 12
Fantastické čtyřce se na velkém plátně doposud moc nedařilo. Komiksová týmovka od Tima Storyho na počátku nového tisíciletí moc fanoušků nezískala ani přesto, že se nakonec dočkala druhého dílu, a na děsivý reboot z roku 2015 raději všichni zapomněli. Nyní se však jedni z nejslavnějších marveláckých hrdinů konečně stěhují do MCU a po obsazení hlavní čtveřice přibylo na palubu další velmi zajímavé jméno.
Proslulý mytologický kříženec člověka s vlkem útočí ze zamlžených vřesovišť kinematografie od třicátých let, kdy studio Universal zhmotňovalo svůj katalog monster také Vlkodlakem v Londýně (Werewolf of London). Posledním velkým pokusem o mainstreamové probuzení zvířete, které nad člověkem přebírá kontrolu pod vlivem úplňku, byl roku 2010 Vlkodlak (The Wolfman) s Beniciem Del Torem a Anthonym Hopkinsem. Předražený a v průběhu přetáčený film však zaznamenal finanční průšvih a hororové studio Blumhouse se nyní pokusí vrátit lykantropy mezi populární filmové postavy s protřelým režisérem méně nákladných hitů Leighem Whannellem (Upgrade, Neviditelný).
Téma je to obrovské a vedle reálné opiátové krize se dotýká svědomí každého člověka, který neváhá hazardovat s cizím zdravím, aby si pořádně namastil vlastní kapsu. Snímek Obchodníci se smrtí (Pain Hustlers), v němž se na Netflixu sešly herecké osobnosti Emily Blunt, Chris Evans a Andy Garcia pod taktovkou hlavního režiséra potterovské série Davida Yatese, podává fiktivní verzi skutečného farmaceutického skandálu. Za dvě hodiny prolétne příběhem, na který by si většina seriálů vyhradila minimálně sedm hodin.
Podvodníci a šejdíři (známí v zámoří pod termínem „con artist“) představují ideální filmové či seriálové antihrdiny. V ideálním a mnohem uvědomělejším světě, než je ten náš, bychom si raději vychutnali příběhy jejich obětí, soucítili s nimi a proradné padouchy nekompromisně odsoudili. Spoustu diváků a divaček však fascinují spíše různé podoby zla. Postavy podfukářů navíc obvykle působí charismaticky, jinak by jen těžko dovedly vytvořit dojem síly a moci, který jim následně umožní zneužít systém či jeho slabé články.
Nesnesitelně tísnivý horor Romana Polanského z roku 1968 podle románu Iry Levina představil mladý manželský pár, jenž krátce po nastěhování do bytovky očekává své první dítě. Nastávající matka Rosemary v podání Miy Farrow však tuší, že plod v jejím těle může být dílem samotného satana. Na snímek Rosemary má děťátko nyní studio Paramount navazuje hororem Apartment 7A, který mu má dějově předcházet a zachovat intenzitu interpretačně bohaté látky.
Největší streamovací služba nově nestaví týdenní statistiky pouze na množství času, který uživatelé a uživatelky u populárních pořadů stráví. Počítadlo sledovanosti totiž zahrne i počet účtů, které daný titul přehrály, a to ve větším časovém rozpětí.
Již poosmdesáté se v noci na dnešek vyhlašovali vítězové Zlatých glóbů. Letošní ročník před sebou měl nesnadný úkol – napravit chyby minulých let, které vzbudily pořádné pozdvižení. Ukázalo se totiž, že v osmdesátisedmičlenné porotě nebyl ani jeden Afroameričan, což vedlo i k tomu, že loni žádná televizní stanice udílení cen nevysílala. Navíc se řada celebrit nechtěla vyhlašování účastnit a dokonce svá ocenění začaly vracet.
Na Netflixu sotva doznívá pozoruhodný příběh Neskutečné Anny, která se dokázala vetřít mezi newyorskou společenskou elitu, a streamovací služba Hulu už kontruje s vyprávěním o jiné silné manipulativní osobnosti. Od začátku března vysílá minisérii The Dropout, v níž Amanda Seyfried ztvárňuje dnes osmatřicetiletou podnikatelku Elizabeth Holmes. Ta po celou dekádu svět úspěšně přesvědčovala, že její společnost Theranos přišla s evolučním vynálezem v oblasti zdravotnictví, konkrétně pak krevních testů. Vše byl ale pouze velmi drahý a rafinovaný podvod.
Královna popu Madonna se připojí k těm osobnostem, jejichž životy byly Hollywoodem zmapovány v životopisném filmovém portrétu. Připravovaný snímek režíruje i píše samotná zpěvačka a probíhající casting, z něhož vzejde představitelka slavné interpretky, patří k těm vůbec nejnáročnějším v historii.