Animovaný sci-fi seriál Pantheon se točí kolem tajného experimentu s nahráváním lidského vědomí do počítačů. Hlavní hrdinkou je teenagerka Maddie, která začne dostávat podivné zprávy od neznámého odesílatele. Brzy zjistí, že jejím otcem, o němž si myslela, že zemřel, byl první člověk, jehož mysl byla úspěšně digitalizována. Jak se do příběhu zapojují další „uploadované“ bytosti, rozbíhá se boj o budoucnost lidstva i samotné umělé inteligence.
Naprosto skvělý seriál s neotřelou myšlenkou a místy i filosofickými prvky. Animace je lehce slabší (na podobné úrovni jako například Invincible), ale i ona dokáže, například při akčních scénách, vypadat famózně. Když neberu konec seriálu, který byl za mě docela uspěchaný a úplně mi moc neseděl do noty celého seriálu, tak je to za mě solidních 9/10.
hudba, skvělé postavy, zajímavý a neokoukaný koncept, filozofické myšlenky
místy slabší animace, konec, který není sice špatný, ale úplně nezapadá do zbytku seriálu
Seriál Pantheon vychází z povídek oceňovaného amerického spisovatele Teda Chianga, zejména ze sbírky The Lifecycle of Software Objects (2010). Chiang, známý svou precizní prací s vědeckými koncepty a emocemi, je autorem předlohy k filmu Příchozí (2016). Seriál rozvíjí myšlenky o digitalizaci lidského vědomí a etických důsledcích této technologie.
Kdo stojí za seriálem Pantheon
Tvůrcem seriálu je Craig Silverstein, známý například prací na seriálu Nikita (2010) nebo Turn: Washington’s Spies (2014). Produkci zajišťovalo studio Titmouse, které se specializuje na dospělou animaci. Hlasové obsazení zahrnuje hvězdy jako Paul Dano, Daniel Dae Kim nebo Maude Apatow.