Před pár dny spatřil světlo světa trailer na novou Pyšnou princeznu a už teď je jasné, že se bude jednat o hojně diskutovaný počin. Remakovat do animované podoby jednu z nejoblíbenějších českých pohádek ostatně chce hodně odvahy. A jelikož mluvíme o české pohádce, očekává se už automaticky velký divácký zájem a návštěvnost. Pohádky totiž u nás stále patří mezi nejmilovanější žánry, na který nedají lidé dopustit a řadu klasických kousků znají nazpaměť. Patříte mezi ně? To si můžete vyzkoušet v našem kvízu.
Články 11
Máme tu tradiční Den dětí, který patří oslavám našich ratolestí i jejich zájmů. Do toho vtrhla ve čtvrtek do kin nová česká pohádka Princezna na hrášku a právě dnes si připomínáme 30 let od premiéry jedné z nejoblíbenějších pohádek Zdeňka Trošky, Princezny ze mlejna. A to už je dost důvodů k tomu, abychom si na žánr plný princezen, draků, líných Honzů či kouzel posvítili a otestovali vás, jak dobře pohádkové klasiky vlastně znáte.
Nejlepším filmovým komediím jsme se již věnovali ve speciálním tematickém článku, který můžete najít zde. Ten dnešní bude zaměřený čistě na českou komediální filmovou tvorbu. Vybereme pro vás ty nejlepší kousky seřazené podle rozličných kritérií tak, aby si, pokud možno, vybral každý.
Už je tomu 85 let, co měla v kinech premiéru jedna z nejslavnějších tuzemských filmových komedií. Škola základ života v režii Martina Friče vznikla primárně na motivy divadelní hry Jaroslava Žáka, která zase vzešla z autorovy sbírky fejetonů s názvem Študáci a kantoři – přírodopisná studie. Dobová kritika měla k filmu o rebelující třídě septimánů a jejich necitlivých učitelích určité výhrady, avšak většinou ihned rozpoznala unikátní charakter a kvality této sociálně-kritické tragikomedie, jejíž přednosti zůstávají i dnes dobově poplatné.
V nových Komentářích týdne jsou ještě výrazně patrné stopy Vánoc v případě pohádek a filmů pro pamětníky. Odkaz Vlasty Buriana je tak stále patrný a jedinečný. S většími kontroverzemi jste naopak sledovali snímek Menu a seriálového Krále Šumavy od Davida Ondříčka. Inspirujte se. Texty uvádíme bez redakčních úprav.
Organizátoři 48. ročníku festivalu Letní filmová škola Uherské Hradiště představili program, který se každým dnem blíží (přehlídka odstartuje již v pátek 29. července). Připravili si hvězdné hosty, zajímavé premiéry a programové sekce, které návštěvníkům rozšíří obzory o exkurzi do historie a přiblíží aktuální, především evropskou tvorbu. Na koho a na co se můžeme těšit?
Vlasta Burián po boku nesmiřitelného Clinta Eastwooda, Bena Afflecka nebo Nikolaje Coster-Waldaua se potkávají díky vašemu zájmu o filmovou tvorbu. Tentokrát se v čase cestovalo až do roku 1932. Kinobox i tento týden vybírá z databáze vaše nové komentáře. Nové tipy i na starší filmy, seriály a pořady.
Vánoční svátky přímo vybízely ke zvýšenému sledování filmů, seriálů a další audiovizuální tvorby. Ve vašich komentářích jste se zaměřili na aktuální kinohity, dlouho očekávaný fantasy seriál i starší díla světové kinematografie. Jen tak pro zajímavost, hned dva zářezy má v textu níže ceněný a talentovaný režisér Taika Waititi... I tento týden pro vás vybíráme nejzajímavější nové komentáře z naší databáze. Nové tipy i na starší filmy a seriály.
Přípravy na Vánoce vrcholí a tak bychom se mohli podívat na to, jaké budou svátky na televizních obrazovkách. Většina stanic nám nabídne tradiční vánoční filmy a pohádky, které vídáme na obrazovkách každý rok a na které se těší malí i velcí diváci. Jen Česká televize si jako tradičně připravila něco nového.
Uteklo to. Filmový rok 2017 pomalu, ale jistě odhaluje závěrečnou rovinku. Jsou tu 51. tuzemské kinopremiéry. Čím si můžete zpestřit letošní Vánoce?