Filmařka Petra Costa se dostala do těsné blízkosti někdejší brazilské prezidentky Dilmy Rousseff a prezidenta Lula da Silvy. V dokumentu se režisérka věnuje jejich vzestupu a pádu a tragické polarizaci národa, která v Brazílii přetrvává.
Michel Temer se stal prezidentem v srpnu 2016 poté, co byla prezidentka Dilma Rousseffová obžalována a odvolána z funkce, a jeho funkční období skončilo 1. ledna 2019, kdy složil přísahu prezident Jair Bolsonaro. Jeho vláda byla zahalena obviněními z korupce, ačkoli zákonodárci odmítli dát souhlas k jeho trestnímu stíhání (v Brazílii je k trestnímu stíhání úřadujícího prezidenta zapotřebí hlasování Kongresu). V březnu 2019 byl zatčen, ale po pěti dnech byl na příkaz federálního soudce propuštěn, protože "nepředstavuje riziko pro vyšetřování obvinění".
V červnu 2019 dokumenty exkluzivně poskytnuté zpravodajskému serveru The Intercept odhalily závažná etická porušení a zákonem zakázanou spolupráci mezi soudcem a prokurátory, kteří odsoudili a uvěznili bývalého brazilského prezidenta Luize Inácio Lulu da Silvu kvůli obvinění z korupce: bývalý soudce Sergio Moro (nyní ministr spravedlnosti) během více než dvou let operace opakovaně radil prokurátorovi Deltanu Dallagnolovi prostřednictvím Telegramu. Z rozhovorů vyplývá, že obžaloba měla vážné pochybnosti o tom, zda existuje dostatek důkazů pro prokázání Lulovy viny. V dalších zprávách se Moro staví proti vyšetřování bývalého pravicového prezidenta Fernanda Henrique Cardosa, protože jeho podpora by pro ně mohla být důležitá.
Největší brazilské noviny "Folha de S. Paulo" si během prezidentské kampaně v roce 2018 vyžádaly rozhovor s Lulou ve vězení. Soudce Nejvyššího soudu Luiz Fux však rozhodl, že se rozhovor neuskuteční, protože se tým údajně obával, že by to zničilo Bolsonarovy šance ve volbách; toto rozhodnutí bylo zrušeno až v dubnu 2019.